Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

  

 

 

 

pozvankablanik.jpg

 

PROSINEC 2018

10.12. Hurá, máme sníh! Sněhové fotky naší smečky máme tady. 

5.12. Bredínkovi je 5 měsíců, je to krásný a moc šikovný medvídek. Baví ho psí hlavolamy, rád se mazlí a je moc šikovný na výcvik. 

img_6411.jpg

2.12. Zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy psů v Praze, Bredínek měl premiéru ve štěňátkách, Ferrisek se předvedl ve třídě šampionů. Praha nás letos velmi negativně překvapila, v kruhu zapisovatel, který nenapsal ani čárku a celou dobu tam jen proseděl, vedoucí kruhu, která si dělala, co chtěla a završila to paní rozhodčí. Posudky se nepsaly, takže vůbec nevíme, jestli se jí psi líbili,  bohužel k nim neřekla ani nic ústně. Bredínek se předvedl, oběhl kolečko a odcházel se známkou  VN1. Jediné, co paní rozhodčí o něm řekla,  že je to štěně a hezky roste. Ferrisek to neměl snadné, v šampionech bylo sedm psů a zahraniční konkurence. Běhali jsme a běhali,  paní rozhodčí k němu řekla, že je moc pěkný a získal známku výborný bez pořadí. Vedoucí kruhu nám odmítla vydat Bredínkovy desky, takže jsme museli čekat až do 14:30, než skončí posuzování. Nakonec jsme tedy počkali i na závěrečné soutěže, Bredínek se předvedl ve finálovém kruhu s dalšími asi 45 štěňátky. Běžel moc hezky, jen už se mu nechtělo moc stát, přece jen toho na něj bylo za celý den dost. Bylo to moc milé a nečekané, když nás pan rozhodčí vybral do užšího výběru 6-8 štěňátek celé výstavy! Radost z pěkných výsledků nám kazil přístup rozhodčí i organizace, bohužel jedna z nejhorších výstav, které jsme se zúčastnili. 

LISTOPAD 2018

25.11. Včera jsme si udělali výlet do chs Isscola, abychom pomazlili štěňátka Ferriska a Bafči (Buffy Fighter Suisse Perle). Všichni prckové jsou moc krásní, udělali jsme i několik fotek, bohužel foťák včera trochu stávkoval. Bredínek se viděl se svými chovateli i maminkou Karličkou, bylo to moc fajn setkání.  Druhý den měla štěňátka kontrolu vrhu a všichni mají hodnocení standard. Máme velkou radost. 

24.11. Máme obrovskou radost, dostali jsme zprávy o RTG vyšetření sestřiček Daisy a Demmi od Pěti rybníčků (Ferrisek X Brigitte Vinařská samota). Obě jsou naprosto zdravé, DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg a LVT 0. Moc gratulujeme do chovatelské stanice a děkujeme za péči. Radujeme se s vámi. 

18.11. První narozeniny dneska slaví Haidy, Happy, Holy a Harry ze Zahrádeckých luk, štěňátka Ferriska a Nirvany Tasmańska Elitte. Před rokem to bylo velmi dramatické, když dvě sonografická vyšetření březost nepotvrdila, přesto bylo v bříšku osm štěňátek. Nakonec vše dobře dopadlo, zachránila se čtyři štěňátka i maminka Nirinka. Všechno nejlepší, hlavně zdravíčko a dlouhý spokojený život.

16.11. Dnes na svět přišly dětičky našeho Ferriska a Patynky (Patricia vom Gipfelfeuer, import Belgie), vrh "A" z Labské nížiny. Máme celkem 6 štěňátek,  4 pejsky a 2 holčiky! Všichni jsou krásně vybarvení, dobře papají a maminka Patynka se vzorně stará. Máme velkou radost a moc gratulujeme chovatelce.

paty.jpg

15.11. Bredínkovi byly 4 měsíce a my po delší době vzali na procházku i foťák. Jak nám prcek roste se podívejte zde.

4.11. Miminka Bafči a Ferriska krásně rostou. Už jim jsou tři týdny, mají zoubky, zdokonalují svou chůzi, z porodní bedny se stěhují do většího výběhu. Jsou opravdu krásní, všichni. Nové fotky tady.

ŘÍJEN 2018

28.10. O státním svátku jsme se vypravili do Berouna, abychom se pomazlili se štěňátky Ferriska a Léthé Vita Canis. I když nám počasí nepřálo, mazlení se štěňátky jsme si užili. Jsou opravdu moc povedená, mají silné kostry, hustou dlouhou srst a jsou krásně vybarvení. U focení nám asistovala mamka Lety i babička Okča, všichni se chtěli mazlit, mají  skvělé povahy. Nádherný pejsek čeká na svou novou rodinu, neváhejte smiley Fotky lehce mokrých, ale spokojených štěňátek máme tady.

22.10. Dneska jsme vzali na procházku foťák. Trochu jsme cvičili, trochu jsme trénovali na výstavu, užili jsme si fajn procházku s celou smečkou. Smečce se daří skvělě, Bredínek roste jako z vody, Engie uspěla u zkoušek a Ferrisek je pořád pohodář :-) Pár říjnových fotek.

20.10. Máme i nové fotky krásného Charlinka, syna Ferriska a Beautiful Angie (4,5 měsíce). Roste z něj krásný a velký pes, za chvíli doroste mamku :-) 

img-20181020-wa0003.jpg

18.10. Podívejte se, jak krásně rostou štěňátka Ferriska a Léthé Vita Canis. Moc děkujeme chovatelům za fotky. Je volný poslední krásný pejsek. Už se velmi těšíme na  návštěvu štěňátek. 

13.10. Ferriskův syn Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk složil zkoušku ZOP na 91 bodů a známku výborně. Moc gratulujeme, máme velkou radost a držíme palce při dalších zkouškách. Marie a Gustíku, jen tak dál! 

12.10. Krásné 10. narozeniny dneska slaví Ferriskova maminka - Ch. Balida Polepské údolí. Všechno nejlepší Bali, hodně moc zdravíčka a elánu. Dneska jsi se stala opět babičkou 8 krásných vnoučátekheart První fotky našich psích dětiček.

12.10. Dnes se v chs Isscola narodil vrh "C", otcem je náš Ferrisek a maminkou je Buffy Fighter Suisse Perle. Štěňátka se nakonec narodila císařským řezem, bylo jich celkem 9, jedno příchod na svět nezvládlo, tak máme 5 chlapečků a 3 holčičky. Držíme všem mrňouskům palce, ať se jim na světě líbí, mamince  Bafče brzké zotavení. Myslíme na vás všechny a ještě jednou gratulujeme. První fotky štěňátek. 

4.-11.10. Ferrisek, Engie i Bredínek vyrazili s páníčkem na rybářskou výpravu. Breddy svou první rybářskou výpravu zvládá skvěle, moc se mu tam líbí, vody se nebojí a všichni si to společně užívají.  Fotky z podzimního rybaření jsou zde.

7.10. Pouze na otočku jsme se v neděli vypravili na mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic, kde se Ferrisek poprvé vystavoval ve třídě šampionů. Neměli jsme žádná očekávání, jel přímo z ryb, takže nebyl vykoupaný, bílá nebyla bílá, jen jsme ho před vstupem do kruhu učesali (ale jen lehce, začíná pouštět chlupy). Paní rozhodčí Dolejšová ho ohodnotila V2 res. CAC a pak ještě i res. CACIB. Máme velkou radost. Ferrisek byl zas rád, že jsme po posouzení jeli brzy domů a opět páníček se všemi třemi psy odjeli zpět na ryby. Na výstavě byli i tři Ferriska potomci, všich ni ve třídě mladých. Aaron Bona Tricolor, Aida Bona Tricolor a Daisy od Pěti rybníčků. Všichni získali pěkný posudek, Aaronek ještě potřebuje vyspět (je to mlaďoch 14 měsíců) a má ještě letní kožíšek, takže známka velmi dobrá. Obě holky získaly také pěkný posudek, hezky běhaly, ale stát se jim nechtělo, takže také velmi dobré. My moc děkujeme, že všichni přijeli, dělají nám naše psí děti jen radost.

6.10. Dostali jsme skvělou zprávu, v chs z Labské nížiny čekají štěňátka! Maminkou bude Patricia vom Gipfelfeuer (import Belgie) a tatínkem náš Ferrisek. Moc se na miminka těšíme a držíme palce, ať jde všechno hladce.

ZÁŘÍ 2018

14.9. Ferrisek je tatínkem! V chs Vita Canis se jeho nevěstě Léthé narodilo celkem sedm miminek, bohužel to jedno nezvládlo, tak máme vyrovnané skóre 3+3. Všichni jsou jako přes kopírák. Moc gratulujeme a máme obrovskou radost. Vítejte, malá eNka :-)

n-vita-canis.jpg

13.9. Bredínkovi je 10 týdnů, váží 13,4 kg. Roste nám před očima. Několik fotek máme tady.

6.9. A ještě jsme dostali krásnou zprávu, Ferrisek a Bafča čekají miminka!

loonapix_1536256666433624771.jpg

6.9. Bredínkovi a jeho sourozencům je dnes 9 týdnů. Breddy byl dnes na očkování, v ordinaci se choval naprosto vzorně, o injekci ani nevěděl, při prohlídce stál jako přikovaný, až se paní doktorka divila, jak je hodný. Dostal piškotky za vzorné chování, ale až po injekci, předtím piškotky zcela ignoroval :-) Aktuální váha v 9 týdnech je 11,2 kg, pěkně nám medvídek roste. Nové fotky v devíti týdnech, jak prcek dovádí s tátou Ferrisem a především s "tetou" Engie,  která si Bredínka úplně zamilovala.

SRPEN 2018

30.8. Tak a máme to černé na bílém! Dneska nám domů dorazil diplom, který potvrzuje, že 28.8.2018 byl Ferriskovi udělen titul ČESKÝ ŠAMPION. Máme obrovskou radost, Ferrisku díky, máme tě moc rádiheart

img_20180830_175140.jpg

29.8. Bredínek je u nás pár dní a skvěle zapadl do smečky, Ferrisek se už smířil s tím, že ten prcek u nás zůstane. Dokonce i Engie pochopila, že tu malou chlupatou kouli musí tolerovat. Máme několik fotek z prvních dní u nás.

27.8. Včerejší den si asi budeme pamatovat hodně dlouho. Událo se toho tolik, takže hezky od začátku. Brzy ráno jsme se vypravili na MVP do Mladé Boleslavi, kde nás lákala švýcarská rozhodčí. Bohužel došlo ke změně a posuzovala rozhodčí z Portugalska, která vše brala moc rychle, ani nechtěla, ať se psi v pořadí postaví k číslům, byla přísná a tichá. Nikdo nevěděl, jakou má známku, nebo na jakém skončil místě. Výsledky se nikam nepsaly, takže dost zmatek. Naše posouzení bylo velmi rychlé, pak jsme se všichni proběhli a rozhodčí něco zamumlala, určila pořadí a my museli opustit kruh, aby mohla posuzovat další třídu. My opouštěli kruh úplně zmatení, vůbec jsem nevěděla, co Ferrisek získal za známku a až za kruhem jsem se dozvěděla, že vlastně vyhrál! Pak nás volali do kruhu o CACIB, takže bylo jasné, že nám rozhodčí dala V1 CAC. O CACIB s námi běhal pejsek z Litvy, který byl pěkně upravený (vykoupaný, vyfoukaný, ostříhaný), jaký byl šok, když po dvou kolečkách rozhodčí řekla stop a opět něco zamumlala a konkurentka mi říká congratulations. Takže Ferrisek získal i CACIB, neskutečné. Takže jsme museli čekat dál, protože nás čekalo běhání o titul nejlepšího z plemene BOB. Ferriskovi se tolik líbila jeho konkurentka, moc mu voněla, takže bylo velmi problematické ho předvést a postavit vedle ní do postoje. Opět jsme běhali a BOB získala fenka, nám paní rozhodčí nic neřekla, ale my získali titul BOS, nejlepší z opačného pohlaví. Prostě neuvěřitelné výsledky V1 CAC, CACIB, BOS a tímto vítězstvím Ferrisek splnil podmínky pro udělení titulu ŠAMPION ČR!  Máme neskutečnou radost, Ferrisku díky za to, že jsi.heart Ani ve snu by nás nenapadlo, že jednou budeme mít doma šampiona, díky Ulfimu a Balidce za tak úžasného pana psa a hlavně naší skvělé chovatelce Erice, že nám Ferriska tenkrát svěřila.

img_4288.jpg

Z výstavy jsme si to namířili směr Liberec, jeli jsme do Bílého Kostela n/N navštívit štěňátka Ferriska a Carly Queen Elsa. Je jim 7,5 týdne, mají po kontrole vrhu, všichni jsou standard a jsou opravdu úžasní. Přivítali nás velcí huňatí medvídci, táty Ferrise se vůbec nebáli a Ferris se je snažil ignorovat, jako to má ve zvyku, když vidí svoje potomky. Štěňátka si hrála s plyšáky, řádila v látkovém tunelu, běhala po zahradě, mazlila se a taky hlídala společně s dospěláky. Dostatečně jsme si je pomazlili, vyfotili všechny spolu, protože už mají věk, kdy mohou opustit maminku a vydat se do nových domovů. Jako první svou rodnou chs opustil pejsek Breddy, který odjel domů s námi a tátou Ferrisem. Ano, je to tak, máme nového člena naší rodiny. Moc děkujeme Kolášovým za úžasnou péči o štěňátka a také za to, že nám Breddyho svěřili. Takže Breddy, vítej doma :-) 

 

img_4711.jpg

 

20.8. Dnes měl kontrolu vrhu i Charlie z chs Andílek z Vysočiny.  Moc se líbil a byl hodnocen jako standard. My ho byli včera navštívit, je to krásný a mohutný medvídek, má úžasně huňatou srst. Vzali jsme s sebou i tátu Ferrise a povedlo se i několik fotek psí rodinky.

ch-a-f.jpg

19.8. Štěňátka v chs Isscola měla dnes kontrolu vrhu a jak to dopadlo? Všech 6 štěňátek bylo hodnoceno jako  standard. Máme opravdu velkou radost. Všichni mají silné kostry, husté kožíšky, přátelskou povahu a váhy od 6,1- 6,9 kg, je jim 6 a půl týdne. Děkujeme chovatelům za skvělou péči o štěňátka. 

dsc07225.jpg

17.8. Své 1. narozeniny slaví Alf, Aaron, Aida, Agatha, Amy a Arina Bona Tricolor, štěňátka našeho Ferriska a Becky Bona Fornax. Všechno nejlepší, hlavně zdravíčko a spokojený život. 

prani1rok.jpg

16.8. Využili jsme slunečného počasí a vyrazili s Ferriskem a Engie k vodě. Konečně Ferriskovi přišla plavací vesta, tak jsme ji hned vyzkoušeli. Engie skákala ze břehu, aportovala, plavala. No a Ferrisek se na vestu nejprve netvářil, ale když pochopil, že může s paničkou plavat do hloubky a nepotápí se mu zadek, plavání si užíval. Pak ještě ochotně zapózoval na břehu i ve vodě, vyválel se na pláži a jeli jsme spokojeně domů. Fotky z vodních radovánek jsou tady. 

img_4063.jpg

12.8. Dostali jsme skvělou zprávu, Ferrisek a Letty (Léthé Vita Canis) čekají štěňátka! Vrh "N" se v chovatelské stanici Vita Canis narodí v polovině září.

loonapix_1534152173986391988.jpg

8.8. Včerejší odpoledne jsme navštívili štěňátka Foggynky a Ferriska v chs Foggybear. Mají za sebou přejímku vrhu, která dopadla skvěle, všichni se moc líbili. Všichni jsou povahově naprosto úžasní, vymazlení, nebojácní, maminka Foggy je trpělivá a ještě jim dává napít mlíčka. Na všechny se už moc těší nové rodiny, fenečka Aglaia zůstane doma s maminkou Foggy. Děkujeme chovatelům za bezvadnou péči o naše miminka. Mějte se v nových rodinách krásně, dětičky naše. Fotky ze včera jsou tady.

Na zpáteční cestě jsme to vzali přes Slapy, do chs Amber Bohemia, kde žila prababička štěňátek Týna (Allerta Amber Bohemia). Slapskou smečku jsme dostatečně pomazlili a jejich Aronek s námi málem odjel domů, nechtělo se mu vystoupit z auta. Bylo to moc fajn, děkujeme a těšíme se brzy na viděnou.

6.8. Krásné a teplé léto, takže obilí je již posečeno, balíky slámy na polích a Ferrisek s Engie si na balících hezky zapózovali. Fotky budou tady.

img_3667.jpg

6.8. Včera měla štěňátka z chs Foggybear velký den, čekala je kontrola vrhu. Všichni to zvládli na jedničku, moc se líbili. Pochváleny byly tmavé oči a tmavé pálení, přatelská povaha u všech štěňátek. Takže všech 6 štěňátek je standard. Jupí, máme obrovskou radost z povedeného vrhu. Moc gratulujeme a děkujeme chovatelům za skvělou péči.

5.8. Na dnešní krajské výstavě v Týně získal Ferrisek od rozhodčího pana Havelky (SK) pěkný posudek, vychválil silnou kostru, pěknou hlavu, hezké úhlení, výborný pohyb i výborné předvedení a pak dodal, že ale dneska nám dá velmi dobrou. Tak nám v posudku škrtli známku výborná a zaškrtli velmi dobrou :-) Ve třídě mladých byly tři fenky, dvě byly Ferriska dcery. Pan rozhodčí zadal pouze 1x výbornou a tudíž i vítěze třídy mladých má Demmi od Pěti rybníčků, takže dcerka vyhrála. Daisynka získala VD 3. Moc gratulujeme a máme z holčiček radost. Panu  rozhodčímu se dneska berňáci asi nelíbili, ze 7 zúčastněných zadal jen 2x výbornou. Ale i tak se nám výstava moc líbila, byli jsme ve stínu, skvělá atmosféra i organizace. Cestou domů jsme se stavili u vody, dokonce jsme i zmokli.

ČERVENEC 2018

30.7. Charlie Andílek z Vysočiny roste jako z vody, váží necelých 7 kg a je to krásný medvídek. Aktuální fotka (47 dní)

img-20180730-wa0001.jpg

 

28.7. Udělali jsme si výlet do chs Isscola, pomazlili jsme a vyfotili štěňátka, kterým byly tři týdny. Všichni jsou nádherní. Volný je 1 pejsek a 1 fenečka, kteří čekají na ty nej páníčky.

26.7. Své 1. narozeniny slaví Demmi, Daisy, Dag, Dasty, Denny a Dalton od Pěti rybníčků (Brigitte Vinařská samota X Ferris). Všechno nejlepší, hlavně zdravíčko, dětitčky naše.heart

23.7.-27.7. Odjeli jsme na týdenní rybářskou dovolenou s Ferriskem a Engie. Bylo to náročné, Engie hárá a ty nej dny vyšly zrovna na naši dovču. Naštěstí jsme vše zvládli, ale jsem ráda, že už jsme doma :-)

21.7. Návštěva v chs Foggybear a mazlení štěňátek. Všichni prckové jsou naprosto úžasní a na všechny se těší nové rodiny.

20.7. Štěňátkům Carly a Ferriska bylo 14 dní. Všichni otevřeli očka, pokoušejí se chodit, byli poprvé odčerveni, mají černé čumáčky a rostou do krásy.

bvsichni.jpg

10.7. O víkendu bylo štěňátkům Ferrise a Foggy už 14 dní, všichni krásně přibývají na váze, už koukají, hrají si, vyladili i svou chůzi, pokoušejí se štěkat.  Mají za sebou i první odčervení. Nové fotky na webu chs Foggybear. V neděli jsme se vypravili navštívit syna Charlieho Andílek z Vysočiny. Bylo mu 25 dní, je to krásný huňatý medvídek, vymazlený a má tu nejlepší péči, jak od chovatelů, tak i od maminky Angie a tety Týny. Moc se nám klučík líbí, jak vzhledově, tak hlavně povahově. Je to malý úžasňák.

img_2809.jpg

7.7. Na krajské výstavě psů v Příbrami se předvedla Ferriskova dcera Aida Bona Tricolor (Becky Bona Fornax X Ferris). Od paní rozhodčí Fairaislové získala pěkný posudek,  známku výborná 1, vítěz třídy mladých a krásnou meidaili. Moc gratulujeme a máme velkou radost. 

_img9184-4.jpg

6.7. Takovýhle fešák je syn Ferriska a Beautiful Angie. Už mu byly tři týdny a váží pěkných 3,5kg.heart

img-20180706-wa0001.jpg

5.7. Karlička (Carly Queen Elsa) a Ferrisek se stali rodiči 2 holčiček a 4 chlapečků. Karlička to zvládla, všichni jsou v pořádku. Máme velkou radost.V chs Isscola mají veselo.

1.7. První červencový den jsme si tak trochu neplánovaně udělali výlet do Klatov na národní výstavu psů. Jela s námi i Engie, protože to byl celodenní výlet, jen cesta tam trvala necelé tři hodiny. Bylo to náročné, dva psi, spousta věcí  a prostředí, kde jsme byli poprvé. Ale zvládli jsme to, v pořádku jsme se dopravili ke kruhu 12, kde dnes posuzovala bernské salašnické psy rozhodčí z Rakouska, paní Heidi Kirschbichcler. Výlet do dalekých Klatov jsme absolvovali především kvůli našim psím dětem, Ferrisek tam měl mít hned tři potomky. Nakonec dorazila pouze dcera Aida Bona Tricolor. Ale i tak to byl moc povedený výlet. Ferrisek se rakouské paní rozhodčí líbil. Nejprve vyhrál třídu otevřenou (5), získal V1, CAC, pak hned bojoval o titul Národní vítěz, který také získal. Čekali jsme tedy ještě do konce, kde měl nastoupit o titul BOB. Ten jsme  nezískali, ale Ferrisek získal titul BOS - nejlepší jedinec opačného pohlaví. Takže obrovská radost z takového úspěchu a páníček radost z toho, že nemusíme čekat na odpolední soutěže :-) Bylo to úžasné a nezapomenutelné, i na slzičky štěstí došlo. A jak se dařilo dceři Aidě? Tu výstava dneska vůbec nebavila, nechtělo se jí vůbec předvádět, ale i tak si vedla moc dobře. Ve třídě mladých (6) byla nejmladší (10 měsíců), získala za nepředvádivost VD a zasáhla do pořadí, takže konečný verdikt VD4. Takže super výsledek, děkujeme moc za předvedení a máme velkou radost. Cestou z Klatov jsme zastavili pejskům u rybníka, kde se oba s radostí ochladili, Ferrisek se pak ještě vyválel v blátě, to prý skvěle chladí :-)

img_2637.jpg

ČERVEN 2018

30.6. Krásné 2.narozeniny slaví 10 "štěňátek" z vrhu "H" od Jersínského potoka (Ferrisek X Daisy od Jersínského potoka). Takže Hedo, Heidi, Heiki, Hito, Hvězdo, Honeybee, Holy, Harry, Henry a Holane přejeme všechno nejlepší,  hlavně zdravíčko.

A takhle oslavoval Holánek:-)

prani2roky.jpg

29.6. Červen byl docela teplotně nadprůměrný, tak jsme často brali psy k vodě, lenošili jsme ve stínu, jezdili jsme cvičit, s Engie stopovat a také Ferrisek i Engie společně testovali nový rukáv, než ho páníček vezme na cvičák.

img_20180629_115655.jpg

28.6. Štěňátka Ferriska a Foggy Trojan z Lomné krásně rostou, mají odstaněné paspárky, hezky přibývají na váze, začínají jim černat čumáčky. Na holčičky se už těší jejich nové rodiny, chlapečci na super páníčky ještě čekají. Spousta krásných fotek štěňátek najdete na webu chs Foggybear.

26.6. Ferriskova vnoučata oslavila 3 měsíce. Všichni krásně rostou a jsou moc povedení. Fenečka Kendy zůstala v rodné chs s maminkou Geisy. Moc děkujeme za fotky vnoučátek. Na koláži níže mamka Geisy (dcera Ferriska) a několik jejich dětí.

geisy-kendy.jpg

24.6. Vypravili jsme se na mezinárodní výstavu psů do Brna, předpověď počasí byla více než příznivá, takže žádná vedra, pro pejsky ideální. Dneska bernské salašnické psy posuzoval pan Otakar Vondrouš. Nejdříve nastoupila třída mladých psů, ve které nastoupil Ferriska syn Dasty od Pěti rybníčků. S paničkou pilně trénovali a předvedení se jim povedlo. Pan rozhodčí Dastíkovi vytknul, že je ještě nehotový (11 měsíců), jinak mu dal moc hezký posudek a známku velmi dobrý. Ve třídě otevřené nastoupil Ferrisek, měl ještě další čtyři konkurenty. Pan rozhodčí diktoval potichu, takže jsme netušili, jakou kdo dostal známku. A jak jsme tedy dopadli? V2, res. CAC, máme velkou radost, bylo to nečekané. A ve třídě mladých se sešlo 9 fenek a silná konkurence. Mezi nimi i Ferriska dcera Demmi od Pěti rybníčků. Pan rozhodčí v této třídě zadal pouze 4x známku výborná, Demminka skončila jako výborná 4! Takže paráda. Moc děkujeme majitelům Dastíka a Demminky, že na výstavu přijeli. Naše psí děti nám dělají jen radost.

23.6. Dneska se v chs Foggybear narodilo 6 krásných štěňátek, máme 4 holčičky a 2 kluky. Rodiči jsou Foggy Trojan z Lomné a náš Ferrisek. Foggynka musela podstoupit císařský řez, ale naštěstí je ona i štěňátka v pořádku. Přejeme všem hodně zdraví. 

_img2145.jpg

 

14.6. Máme velkou radost, Ferriskovi a Angience (Beautiful Angie from Magic hill) se narodila dvě štěňátka, jsou to krásní kluci. Mají se čile k světu a Angienka se o ně vzorně stará.heart Přejeme jim, ať hezky rostou a najdou skvělé páníčky. 

screenshot_20180618-102136.jpg

11.6. Foggynka (Foggy Trojan z Lomné) si pomalu začíná zvykat na svou porodní bednu, kterou jí vyrobil páníček. Moc jí to sluší  a krásně se směje. Děkujeme za fotky a zprávy, moc držíme palce a cca za 14 dní budeme vědět, kolik kuliček přivítáme v porodní bedně.

foggy-se-smeje.jpg

5.6. Dostali jsme nové fotky Ferriskova syna Sveníka (Daisy X Ferris). Vyrostl z něj pěkný kluk, moc díky za fotky.

sven3.jpg

KVĚTEN 2018

 

carfer.jpg

 

loonapix_1526735404433580082.jpg

12. a 13.5. Klubová výstava v Zárybničné Lhotě a druhý den svod mladých psů, my jsme vyrazili na oba dny a potkali jsme hned několik Ferriskových dětiček. Na výstavě se ve třídě dorostu předvedl Aaron Bona Tricolor (VN4), Aida Bona Tricolor také VN4 z 12! Ve třídě mladých fen (52) se ukázaly sestřičky Daisy a Demmi od Pěti rybníčků. Obě získaly moc pěkné posudky, Daisynka VD a Demmi známku výborná! Ve třídě mladých pejsků se předvedli Dasty od Pěti rybníčků a August z Malé Rosičky. Oběma pan rozhodčí vytknul, že jsou ještě nehotoví (není se čemu divit, Dastymu je 10 měsíců, Augustovi 14 měsíců, oba ještě rostou), oba byli na své první výstavě, páníčci moc nevěděli, co mají dělat. Předvedení se jim moc nepovedlo, především v pohybu, kdy pejsci skákali, cválali, ale neklusali, což pan rozhodčí ohodnotil velmi přísně, známkou dobrá. Takže více trénovat a příště to bude lepší. Odpoledne se Ferrisek ukázal na svodu plemeníků a jelo se domů. Druhý den ráno jsme vyrazili na svod mladých, kde se ukázali Dalton, Daisy a Demmi od Pěti rybníčků, Aaron, Aida, Amy a Arina Bona Tricolor a Adina, Agnes, Anežka a Anie z Malé Rosičky. Moc děkujeme majitelům všech "našich" psích dětí, že své chlupáče přivezli ukázat, udělali jste nám velkou radost. Fotky z výstavy a fotky ze svodu jsou zde.

 

 

ferris-b.angie.jpg

7.5. Své 1. narozeniny oslavila štěňátka z vrhu "CH" od Jersínského potoka. Takže všechno nejlepší Cherrynko, Fluppy (Charming), Chipe, Sveníku (Chardy) a Bárníku (Chris Barney), hlavně hodně zdraví, děti naše.

ch-1rok.jpg

Fotky nám poslala Fluppy (Charming) a Chip. Oba vyrostli do krásy, máme z nich velkou radost. Moc děkujeme majitelům za péči a fotky.charming-fluppy.jpg

0645436f-2a66-4cbc-b1a9-1ad1195df3a4.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

6.5. Na otočku jsme si zajeli na mezinárodní výstavu psů do Prahy. Konkurence byla velká, 9 psů ve třídě otevřené. Posuzovala paní Jiřina Jandová, která dala Ferriskovi známku vyborná a nakonec skončil na 4.místě. Máme velkou radost! Fotek moc není, páníčka trápila silná alergie a jeli jsme brzy domů. K večeru se byli Ferrisek s Engie vykoupat v rybníce a hlavně Engie si to užívala a plavala jak divá. Ferrisek se brodil, procházel, tak jak to má rád :-).

DUBEN 2018

26.-29.4. Jarní výcvikový pobyt na Pecce byl opět pecka. Moc jsme si to užili, počasí vyšlo krásné, vůbec nám nepršelo. Cvičili jsme poslušnost, překážky, Ferrisek tahal vozík, vyzkoušel i psí hlavolamy, nacvičovali jsme předvedení ve výstavním kruhu. Také jsme si vyslechli zajímavou a poučnou přednášku o první pomoci pro psy. Na Pecce jsme se potkali s Ferriska dcerou Hedou od Jersínského potoka, která je moc šikovná a poslušná. Na zpáteční cestě jsme podnikli rychlou návštěvu u Ferriska vnoučátek. Moc krásní medvídci, skvělá péče o naše psí vnoučata, moc díky. Několik fotek z Pecky.

22.4. Vydali jsme se na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic, věděli jsme, že tam bude mít Ferris dětičky a moc jsme se těšili. Kruh jsme měli venku pod stanem, tak na psy alespoň v kruhu tolik nesvítilo, ale kolem kruhu se stín hledal těžko. Venkovní kruh nebyl moc velký, bohužel nebyl ani uklizený z předchozího dne. Ferrisek se předváděl ve třídě otevřené, kde bylo celkem 7 psů. Posuzoval pan Václavík a byl přísný, velmi dobré zadával i v pořadí. Ferriska to dneska vůbec nebavilo, ale výsledek nás moc potěšil, když nás pan rozhodčí dal na 2. místo a zadal res. CAC. Velká radost! Pak jsme se nemohli dočkat třídy dorostu fenek, kde byly tři dorostenky a všechny to byly Ferriska dcery! A jak si vedly? No skvěle, všechny dostaly známku VN a hezké posudky, kde byla vychválena hlavně silná kostra. Nejmladší byla Aida Bona Tricolor, která třídu vyhrála VN1. O druhé a třetí místo se podělily ségry od Pěti rybníčků, Demminka VN2 a Daisynka VN3. Prostě paráda! Na výstavu se za námi přišel podívat i Ferriska syn Aaron Bona Tricolor, takže jsme Ferriska vyfotili se všemi jeho dětmi. Moc děkujeme majitelům, že nám své miláčky přivezli ukázat. Bylo to skvělé dopoledne, ale kvůli horku jsme nebyli do konce posuzování, ale jeli jsme domů.

19.4. Krásné 2. narozeniny dnes slaví vrh "C" od Pěti rybníčků. Dětičky naše, všechno nej,nej,nej, hlavně moře zdravíčka a vítejte mezi dospěláky!

c2roky.jpg

12.4. Dnes  by slavil narozeniny náš první berňáček Jimíček. Zlato, vše nejlepší do psího nebíčka.heart

5.4. Dostali jsme nové fotky 11 měsíčního syna Bárníka (Chris Barney od Jersínského potoka). Je moc krásný, máme z něj radost a děkujeme za fotky.

img_6686.jpg

1.4. 10. ročník Velikonočního výšlapu na Veselý vrch u Mokrska je za námi. Předpověď počasí nevypadala moc příznivě, hlásili zimu a déšť, naštěstí se počasí trochu umoudřilo, nepršelo, ale silně foukalo. Proto asi i účast byla nižší. Přijelo 24 pejsků se svými páníčky, ale věřím, že i tak jsme si to všichni užili. Pod rozhlednou dostali účastníci na památku barevného zajíčka a čokoládová vajíčka, byla možnost si opéct buřta a dát si něco teplého na zahřátí. Na berňáčky v nouzi se vybralo krásných 3 097 Kč, všem moc děkujeme. Nejstarším účastníkem byl 14 letý JRT, nejstarším berňáčkem byla Dita Adis Abbeba 10 a čtvrt. Nejmladším účastníkem byla berňačka Aida Bona Tricolor 7,5 měsíce. Ferrisek měl na výšlapu svou dceru Aidu Bona Tricolor a syna Holana od Jersínského potoka. Děkujeme i psí rodině za účast. Fotky z této akce máme tady. Na všechny se budeme opět těšit v prosinci na Blaníkusmiley

BŘEZEN 2018

27.3. Dostali jsme fotky od některých štěňátek z vrhu A z Malé Rosičky (Albert, Amálka, Anie, Agnes, Anežka), kterým byl čerstvě rok. Děkujeme, všichni  vyrostli do krásy.

img_20180224_070042.jpgimg_20180107_114815.jpgamalka-1.jpgimg_20170819_164542.jpg20180101_002145.jpg

24.3. Na dnešní bonitaci v Mladé Boleslavi byla uchovněná Ferriskova dcera Connie od Pěti rybníčků (Ferris X Una Písecké hory) a také Ferriskův syn Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk (Ferris X Nirvana Tasmańska Elitte). Moc blahopřejeme, máme z našich dětiček velkou radost a těšíme se na další psí vnoučátka.heart

23.3. Dneska je to rok, co jsme po dramatickém porodu přivítali na světě 10 štěňátek z Malé Rosičky. Takže k dnešním 1. narozeninám přejeme celé desítce: Aronkovi, Albertovi, Augustovi, Adině, Amálce, Anie, Angie, Anežce, Agnesce, Arletce hodně zdravíčka, lásky a vždy plnou misku!

prani1rok.jpg

20.3. A je to tady, z Ferriska je dědeček! Dnes se jeho dceři Geisy ze Zahrádeckých luk narodilo 8 štěňátek, 2 holčičky a 6 kloučků. Vrh "K" od Trotinského potoka je na světě. Máme velkou radost a moc gratulujemeheart 

11.3. Přišla nám krásná fotka 10 měsíčního Chipa, syn Ferriska a Daisy. Je to nádherný medvěd a panička píše, že je moc hodný a poslušný, což nás moc těší.

de1150f4-44c9-4ae0-83e8-1bbfd336db9b.jpeg

10.3. Krásné jarní počasí, tak jsme udělali několik fotek našich chlupáčů. Ferris i Engie si jarní počasí užívají, aportují míčky, ale stihli i chvíli zapózovat. V sobotu Ferrisek stihl i seznámení s budoucí nevěstou a oba si padli do oka, což nás moc těší. 

3.3. Sněhové fotky z února, pořízené jedno mrazivé dopoledne. Ferrisek se válel ve sněhu, to prostě miluje, aportoval míček a focení si užíval. 

1.3. Přidáváme novou fotku Ferrisova syna Holyho (Daisy X Ferris), pěkně mohutní a dospívá. Nechtěl se fotit venku, doma je to prý lepší.:-)

dsc_3558.jpg

ÚNOR 2018

27.2. Štěňátkům Becky a Ferriska bylo už půl roku, všichni krásně rostou a jsou si hodně podobní. Máme fotky od Aidy, která zůstala v rodné chs se svou mamkou Becky. Aida s páníčky postupně jezdí navštívit své sourozence. My moc děkujeme za fotky a těšíme se v květnu na setkání na svodu mladých.

_img3559.jpg

26.2-4.3. Tento týden je  v kalendáři klubu švýcarských salašnických psů náš Ferris. Je to ten rošťák, který běží s rukavicí v tlamě. Tak se Ferriskem můžete kochat celý týden.

10.2. Ferrisek bude dědečkem! Sonografické vyšetření potvrdilo březost jeho dcery Geisy ze Zahrádeckých luk a bude to asi početnější vrh. Máme velkou radost a moc držíme palce, ať všechno probíhá tak, jak má. Těšíme se na první vnoučátka.

8.2. Ferrisek má narozeniny!heart Dneska slaví své 5. narozeniny a my přejeme sestřičce a bráškům z vrhu  "F" Polepské údolí všechno nejlepší a hlavně moc zdraví. Ferrisku, zlato naše, máme Tě moc rádi a díky Tobě je náš život krásnější. Narozeninový dortík Ti chutnal, Tvůj oblíbený ananas si dáš zítra. Přejeme jen to nej, nej a ať Tě Engie tolik nezlobí. Fotky z oslavy najdete tady

4.2. Tento víkend se v Brně konala mezinárodní dvoudenní výstava, my  vyrazili pouze v neděli, lákal nás dánský rozhodčí Birk Carsten. Bylo přihlášeno sedm psů, v sobotu bylo jen pět. My si zkrátka umíme "vybrat", kdy se přihlásit :-) Z posuzování jsme byli nadšeni, pan rozhodčí byl precizní, dal hodně na pohyb, psa prohmatal. Po dlouhé době máme opět obsáhlý posudek, panu rozhodčímu nic neuniklo. Ferrisek získal známku výborný a nakonec ještě i 2. místo, takže naprostá paráda a velká radost. Moc si umístění od tohoto rozhodčího vážíme.

4.2.Krásné druhé narozeniny slaví Ferriskova první štěňátka (Nirvana Tasmańska Elitte X Ferris Polepské údolí). Takže Geisy, Garo, Garny a Gorby (Gusíku) přejeme hlavně hodně zdravíčka a spokojený život, dělejte svým rodinám jen a jen radost. Gusíkovi držíme palce u březnové bonitace a Geisynce držíme palce na štěňátka :-)

3.2. Dnes je to smutných pět let, co nás navždy opustil náš první berňáček Jim z Akátové aleje. Stále vzpomínáme.

LEDEN 2018

28.1. Máme nové fotky Ferriska a Engie. Engie konečně dohárala, tak spolu zase můžou dovádět. Stihli jsme několik fotek na sněhu, ale i fotky za krásného jarního počasí. Leden byl, co se týče počasí, opravdu rozmanitý.

21.1. Máme nové fotky Sveníka, syna Daisy a Ferriska (Chardy od Jersínského potoka). Už je mu přes 8 měsíců, není to žádné malé štěňátko, ale už vypadá jako dospělý pes. Skoro dorostl svého kamaráda Daga. Páníčci se se Sveníkem rozhodně nenudí, všechny jeho vylomeninny mu odpustí. Teď si Sveník užívá snížek.

sven3.jpg

14.1. Z výstavy jsme to vzali rovnou do chs ze Zahrádeckých luk, abychom naposledy viděli štěňátka Nirči a Ferrise. Dětičky mají po přejímce vrhu, všichni se moc líbili a všichni jsou standard! Skvělé, máme opravdu radost. Holy odjela už včera do dového domova, tak jsme pomazlili Harryho, Happy a Haidy, na které se už těší nové rodiny. K páníčkům budou odcházet v příštím týdnu, fenečka Happy bude bydlet na Slovensku. Hodně štěstí, štěňátka naše.

Vypravili jsme se na národní výstavu psů do Brna, věděli jsme, že přijedou i Ferriska dětičky, tak jsme se moc tešili. V mezitřídě (3) nastoupil syn Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk a získal V2, res. CAC, paráda a velká radost! Ferrisek byl ve třídě otevřené (9), získal bezchybný posudek o jedné větě a známku výbornou. Paní rozhodčí zadávala pořadí především podle toho, jak byli psi nastoupeni, takže u nás to na pořadí nestačilo. Ve třídě štěňátek (4) měl Ferrisek dvě dcerky, Demmi a Daisy od Pěti rybníčků a obě si vedly skvěle. Daisy získala známku velmi nadějná a 4. místo a Demminka zazářila, svou třídu vyhrála- velmi nadějná1! Takže obrovská radost, naše dětičky dnes válely. Moc děkujeme majitelům, že přijeli a naše dětičky předvedli.

5.1. Štěňátkům ze Zahrádeckých luk je sedm týdnů a já měla tu čest je dnes doprovodit na očkování a čipování. Všichni to zvládli a byli moc šikovní. Na cestě domů od pana doktora se zastavili u nás, viděli tátu Ferrise a čekalo je rychlé focení. Táta se jim líbil, nebáli se ho, Ferrisek jako tradičně prcky očuchal a už ho nezajímalilaugh Všichni jsou to téměř profesionální modelové, takže během chvilky byli vyfocení, fotky se povedly a všem to na nich moc sluší. Jsou to úžasní a vymazlení méďové.

PROSINEC 2017

 

27.12.-1.1. Vyrazili jsme za sněhem do Orlických hor, kde jsme se opět sešli s našimi přáteli i psí rodinou. Užili jsme si sněhu, dlouhých procházek a pohodových dní konce roku.  Ferrisek se potkal se svou maminkou Balidou (9,2), která je stále ve výborné kondici, se sestřenicí Chiquitou a rodinou chovatelky. Počasí bylo rozmanité, pršelo, hustě sněžilo, hodně mrzlo, takže foťák jsme vzali s sebou ven jen jednou. Moc jsme si to užili, bylo to prima, jen to nějak rychle uteklo.

26.12. Desátý ročník vánočního buzení blanických rytířů, počasí spíše jarní, slunečno, žádný sníh, ale nám to nevadilo. Sešlo se 59 psů, převážně berňáků, Ferrisek tam měl hned čtyři dětičky, což nás moc těší. Bylo to pohodové jako vždy, dostali jsme krásný pamětní list a placku, popovídali jsme s ostatními páníčky, pomazlili pejsky, něco jsme i nafotili a vše si báječně užili. Z dětiček dorazily dvě 5 měsíční dcery Demmi a Daisy od Pěti rybníčků, 9 měsíční dcera Anie z Malé Rosičky a rok a půl starý syn Holan od Jersínského potoka. Díky majitelům za účast. Příští ročník už budu mít organizačně na starosti já, tak věřím, že vše zvládnu a tradice výšlapů bude pokračovat. Fotky z Blaníku máme tady.

22.12. Vánoční focení štěňátek ze Zahrádeckých luk. Je jim 5 týdnů a jsou to úžasní medvídci. Při focení byli všichni moc šikovní a krásně pózovali. Fotky jsou tady.

19.12. Napadl sníh, takže rychle fotit, než zase roztaje. Ferrisek sníh miluje a Engie se sníh taky začal líbit.

18.12. Štěňátkům od Becky a Ferriska jsou 4 měsíce. Dostali jsme fotky Aidy, která zůstala doma s mamkou Becky. Roste z ní krásná a pořádná fenka. Přikládám jednu z fotek, Aida řádí na sněhu a my v ní hodně vidíme tátu Ferrise, když byl malý.

img_20171217_081315.jpg

14.12. Chladné počasí, ale sluníčko, ideální pro pejsky a taky na focení. Vzali jsme ven všechny pejsany, nejdříve lítala Engie s Holym a pak se šlo na procházku, otec se synem. Pár fotek, především Holyho.

10.12. Byli jsme fotit štěňátka vrh "H" ze Zahrádeckých luk. Všem se daří dobře, už baští hovězí masíčko, kaši, ale i mlíčko od maminky. Místo focení by radši spali, ale něco málo jsme nafotili.

3.12. Štěňátka rostou jako z vody, už jim bylo 14 dní, všichni už koukají, pokoušejí se chodit. Krásně přibývají na váze a už mají svá jména, holčičky jsou Haidy, Happy, Holy a klučík je Harry. smiley

LISTOPAD 2017

28.11. Ještě než začne zima a bude mrznout, musí toho páníček využít, a tak vyrazil se pejskama na ryby. Ferrisek i Engie si to s páníčkem u vody moc užili.

img-8d5426d3d623764247a2e42f4f1610b2-v.jpg

19.11. Šok a velké překvapení, tak by se daly popsat pocity, když mi včera před půlnocí přišla zpráva, že Nirinka porodila štěňátka! V září proběhlo pohodvové krytí, 28. den od krytí byla Nirča na sonu s verdiktem, že tam plody jsou, ale vstřebává je, takže měla jít na kontrolní sono ještě jednou. Byli jsme smutní a trochu zklamaní, když paní doktorka ve 35. dnu březosti sdělila, že Nirinka v bříšku žádná miminka nemá. No, co se dalo dělat, smířili jsme se s tím, že štěňátka vstřebala, jako se to stalo na jaře. Jaké bylo překvapení, když včera odpoledne porodila Nirinka první štěně (65. den březosti). Takže žádná falešná březost, ze které panička Nirču podezřívala, když dvě sona březost vyvrátila... Bohužel nastaly komplikace a Nirinka musela podstoupit císařský řez. Celkem se narodilo 8 štěňátek, (4holčičky a 4 kluci), přežila 4, máme tři holčičky a 1 pejska. Všichni sají mlíčko, daří se jim dobře, Nirinka se po císařském řezu také zotavuje. Takže všem přejemem moc, moc zdravíčka. Máme z  dětiček opravdu velkou radost a stále tomu nemůžeme uvěřit. Kam teda Nirinka schovala těch 8 miminek před paní doktorkou na sonu ve 35. dnu březosti? To je velká záhada...

Vrh "H" ze Zahrádeckých luk je tedy na světě! (Nirvana Tasmańska Elitte X Ferris Polepské údolí).

18.11. Na svatomartinské oblastní výstavě psů v Mladé Boleslavi získala Ferriskova dcera Geisy ze Zahrádeckých luk v mezitřídě od pana rozhodčího Polgára výborná 2. Moc gratulujeme.

17.11.  Ve sváteční den jsme si udělali výlet za Ferriskovým synem Gusíkem (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk) a jeho prima rodinou. Dali jsme si výborný obídek a pak jsme vyrazili na procházku k nedalekému lomu Amerika. Kluci si společnou procházku moc užili, lítali, váleli sudy a taky teda museli chvíli pózovat na focení. Bylo mokro, oba psi byli špinaví, mokří, ale šťastní. Děkujeme za krásný den Gusíkovi a jeho rodině, bylo to moc fajn. Ferrisek doma lehl na gauč a tvrdě usnul. smiley

7.11. Dcera Ferriska a Daisy od Jersínského potoka -  Cherry, roste do krásy. Je jí půl roku, už má vyměněné zoubky a je to šikovná houbařka :-)

dsc06890.jpg

4.11. Vypravili jsme se na sobotní výstavu do Prahy. V sobotu nás lákal zahraniční rozhodčí z Norska, pan Arne Foss. Vyrazili jsme s dostatečným předstihem, přesto jsme málem přišli pozdě na posuzování. Dopravní situace před výstavištěm byla tragická, byli jsme od výstaviště asi dvě křižovatky, ale ani po 45 munitách jsme se tam nedostali. Tak jsem vzala jen to nejnutnější, Ferriska, vystoupili jsme z auta a šli na výstaviště pěšky. Páník čekal  v koloně dál. U vstupu na výstaviště chaos, všichni se tam chtěli na poslední chvíli dostat, tlačili se, předbíhali. Ještě, že je Ferris velký pes, jinak by ho zašlápli nebo přejeli výstavní klecí.. V hlavní hale jsme ještě rychle vyzvedli katalog a desky a honem ke kruhu. Jako na schvál byl náš kruh v té zadní hale, takže jsme museli projít dvěma halami, přes množství lidí a psů. Dorazili jsme ke kruhu, právě začínala třída mladých psů. Pan rozhodčí začal posuzovat přesně v devět hodin, takže jsme třídu štěňátek a dorostu už nestihli, i když jsme dorazili před čtvrt na deset. Naštěstí asi po deseti minutách dorazil ke kruhu i páník s kenelkou a zbytkem věcí, takže si Ferrisek mohl na chvíli odpočinout, než půjde do kruhu. Také na poslední chvíli dorazil Ferriska syn Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk. V mezitřídě v konkurenci 5 psů si vyběhal známku výborný 4! Udělal nám obrovskou radost, jen tak dál. Pak jsme nastoupili do kruhu my, bylo nás 10 a i psi ze zahraničí. Pan rozhodčí Ferrise prohmatal, posoudil ho v pohybu, v postoji a vybral čtyři psy, kteří postoupili do boje o pořadí. Ferrisek byl mezi nimi a po dalším běhání pan rozhodčí zadal pořadí, Ferrisek skončil výborný 4! Máme opravdu velkou radost z pěkného umístění i posudku. Touto výstavou jsme ukončili letošní výstavní sezonu.

Máme fotky Ferriskových dcer z chs od Pěti rybníčků. Daisy a Demmi (3,5měs) rostou moc hezky, jsou to malí medvídci. I starší ségra Connie (18 měs) je krasavice, na jaře ji čeká bonitace. Máme z holčiček radost.

d-c-d.jpg

ŘÍJEN 2017

15.-20.10. Krásný slunečný týden strávil Ferrisek s páníčkem a Engie na rybách. Počasí vyšlo super, Ferrisek lenošil, blbnul a hrál si s Engie, když ho moc proháněla, spal v bivaku, užíval si sluníčka, a jízdy na člunu. Fotky z podzimního rybaření máme tady.

8.10. Za deštivého počasí jsme se vydali do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu. Naštěstí jsme měli kruh v hale, takže nás nepřízeň počasí netrápila a nebyla nám zima. Berňáky posuzovala paní Božena Ovesná, dala Ferriskovi pěkný posudek, známku výborná a nakonec byl na 3. místě. V naší třídě zvítězil pes ze zahraničí, který měl ovšem nestandardně zbarvenou přední nohu (vysoká ponožka, černá přecházela v bílou). No, co k tomu říci, vítězství toho psa mnohé vystavovatele i přihlížející přinejmenším překvapilo...Rozhodčí, který berňákům rozumí by to třeba viděl jinak. Prošli jsme si stánky, nakoupili pro pejsky a byl to fajn výlet.

7.10. Vrh "A" Bona Tricolor měl dnes kontrolu vrhu a všichni mají hodnocení standard! Moc gratulujeme a máme velkou radost z krásných dětiček !

1.10. Včerejší krásný slunečný den jsme vyrazili za štěňátky Ferrise a Becky Bona Fornax, abychom je ještě pomazlili a vyfotili, než se rozejdou k novým páníčkům. Vzali jsme s sebou i Ferriska, aby se na své dětičky také podíval. Moc jsme si návštěvu užili, štěňátka jsou úžasná, krásní chlupatí méďové, táty Ferrise se vůbec nebáli, ale ani ho nepronásledovali. Ferriska jako tradičně zajímala mamka Becky, štěňátka jen očuchal a zmizel, nakonec se nechal přemluvit i k pár fotkám. My jsme miminka i Becky dostatečně pomazlili, udělali jsme fotky, krásně s námi spolupracovali a byli všichni moc hodní. Moc děkujeme za přijetí a ukázkovou péči o štěňátka. O víkendu už se budou rozcházet do nových rodin, tak hodně štěstí, dětičky. Cestou zpátky jsme udělali bleskovou zastávku na Orlíku a pokochali se krásným pohledem.

ZÁŘÍ 2017

30.9. Dostali jsme krásnou zprávu, na dnešní oblastní výstavě v Rokycanech zazářil syn Gus (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk), v mezitřídě si od paní B. Ovesné odnesl krásný posudek a výborný 1, vítěž třídy a oblastní vítěz. Dostal krásný pohárek, moc gratulujeme a máme velkou radost, jen tak dál!

 

24.9. Na otočku jsme vyjeli na národní výstavu psů do Brna, kruh byl venku, tak jsme měli obavy z počasí. Naštěstí nepršelo a venkovní kruh byl prostorný a páníček ocenil blízkost stánků s občerstvením:-) Berňáky posuzoval slovenský rozhodčí pan Milan Bíroš, který velmi dbá na vyjádření bílých znaků. Posuzoval dost zvláštně, nejdříve zadal pořadí a pak až začal psát posudek, bílé znaky jeho rozhodnutí značně ovlivňovaly.  Ferrisek získal hezký posudek, známku výborná 3, tak máme radost. Fotek není moc, po posouzení jsme hned jeli domů, páník měl pracovní povinnosti.

23.9. Na dnešní bonitaci v Mladé Boleslavi byla uchovněna Geisy ze Zahrádeckých luk (Ferris X Nirvana Tasmańska Elitte), líbila se a získala hezký bonitační kód: 535 AL 5p5 A0neg. Máme neskutečnou radost a moc blahopřejeme. Pokud půjde všechno jak má, mohl by být Ferrisek na jaře dědečkem. 

22.9. Dostali jsme úžasnou zprávu od paničky Gusíka (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk),  byl na RTG vyšetření u MVDr. Deckra a kyčle, lokty  a ramena jsou v pořádku! Moc gratulujeme a máme obrovskou radost. DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg!

20.9. Vyjeli jsme do Milína navštívit dětičky Ferriska a Becky Bona Fornax. Štěňátkům je 35 dní, holčička Aida zůstane doma s mamkou Becky, na ostatní se také už těší nové rodiny. My jsme z dětiček opravdu nadšení, vyrovnaný vrh, všichni mají velké a široké hlavy, robustní postavy, pravidelné znaky, na první pohled je opravdu těžké poznat, kdo je kdo. Děkujeme chovatelům za perfektní péči o "naše" štěňátka. 

 

17.9. Včera měla štěňátka z vrhu "D" od Pěti rybníčků kontrolu vrhu a jak miminka dopadla? Všechna jsou standard, máme velikou radost. Mají krásné váhy, skvělé povahy, tmavé oči, nůžkové skusy, ocásky v pořádku. My jsme je dnes dopoledne byli naposledy pomazlit a vyfotit pohromadě, protože tři kluci odpoledne odjeli k novým rodinám. Obě holčičky- Daisy i Demmi zůstávají doma s maminkou! Hodně štěstí, dětičky a hlavně dlouhý život v milujících rodinách.

16.9. Byli jsme na Řípu! Letos se konal jubilejní 10. ročník, tak jsme vyrazili, aby se Ferrisek podíval tam, kde ještě nebyl. Počasí vyšlo pro pejsky skvěle, bylo pod mrakem, nepršelo, šlo se nám moc dobře. Výšlap jsme si moc užili, přispěli jsme na pejsky bez domova, dostali jsme krásný pamětní list a dobrůtky pro pejsky. Panovala fajn atmosféra, setkání na Řípu měli dnes i českoslovenští vlčáci, takže tam bylo pejsků opravdu dost. Viditelnost nebyla úplně ideální, ale něco jsme přece jen viděli. Dnes se nám na Řípu opravdu líbilo.

13.9. Včera jsme jeli s Ferriskem navštívit dětičky do mateřské školy. Řekli jsme dětem něco o pejskovi, jak se mají chovat k cizím pejskům, ukázali jsme něco z poslušnosti, pak si cvičit Ferriska zkoušely i děti. Samozřejmě se s ním i mazlily a na konec je Ferrisek svezl ve vozíku, což mělo asi největší úspěch.

10.9. Svod mladých, kterého se účastnila Ferriskova dcera  Hita od Jersínského potoka (Bára). Bára se líbila, nebyla na ni shledána žádná vada, která by bránila uchovnění. Máme velkou radost a děkujeme majitelům, že s Bárou na svod přijeli.

20170910_083433.jpg

9.9 Klubová výstava v Jedovnici a my vzali s sebou syna Svena-Chardyho od Jersínského potoka, aby nejel Ferrisek sám. Chardy se předvedl ve třídě štěňátek, byl nejmladší ( 4měsíce a 2 dny), posuzoval velmi milý rozhodčí z Maďarska, dal Chardymu velmi podrobný a pěkný posudek, jediné co vytkl, bylo to, že je stále ve vývinu, takže zadal známku nadějný. Sveník byl moc šikovný a udělal nám radost. Ve třídě štěňátek fenečky se předvedla Cherry od Jersínského potoka, v silné konkureci (11) Cherrynka získala od českého rozhodčího pěkný posudek, známku velmi nadějná a nakonec i 3. místo (VN3)! Cherrynka má svůj první pohár a my máme velkou radost. Odpoledne se Ferrisek předvedl na svodu plemeníků a jeli jsme domů. Na večer ještě Ferrisek předváděl poslušnost a mazlil se  s dětmi na akci  "Loučení s létem", dětem se pejsek moc líbil a na závěr je ještě svezl ve vozíku. Večer padnul únavou a tvrdě usnul :-)

2.9. Včera jsme navštívili štěňátka z vrhu D od Pěti rybníčků. Je jim přes 5 týdnů a všichni jsou krásní méďové, mají krásné hlavičky, černé čumáčky, hrají si, štěkají, mazlí se. Jsou to modelky a modelové, při focení skvěle spolupracovali a krásně se mazlili, moc jsme si návštěvu užili. Pokud máte opravdu vážný zájem o krásného psího medvídka, můžete se ozvat paní chovatelce. My svého favorita máme :-)

1.9. Dostali jsme nové fotky Ferriska dětiček z chs Bona Tricolor, včera jim bylo 14 dní, všem se daří dobře, hezky rostou, všichni už koukají, zdokonalují se v chůzi, hrají si spolu, zkoušejí štěkat. Moc se těšíme na mazlící návštěvu. Děkujeme za fotky.

img_20170831_184739.jpg

 

SRPEN 2017

24.8-27.8. Výcvikový pobyt na Pecce, opět super, moc jsme si to všichni užili. Cvičili jsme poslušnost, překážky, jezdili na raftu, chodili k vodě, na procházky, na houby,  prošli jsme stezku odvahy, odpočívali. Počasí vyšlo parádní, pršelo jen jednou přes noc, jinak bylo teplo, pro pejsky možná až moc. Byl s námi i syn Ori (Cesar od Pěti rybníčků), také hezky cvičil a byl šikovný. V sobotu odpoledne za námi přijela dcera Heda od Jersínského potoka, je krásná, poslušná a má moc fajn rodinu, na jaře se možná také zúčastní. Zvládli jsme i tradiční závod družstev, Ferrisek letěl jako vítr, měli jsme jen o dvě vteřiny pomalejší čas než byl nejrychlejší čas! Jsme plni nových zážitků a už se těšíme na jaro, snad nám to vyjde, ve společnosti pejskařů a psí rodiny je nám dobře. 

26.8. Obdrželi jsme nádhernou zprávu, Ferriskova dcera Connie od Pěti rybníčků (Una Písecké hory X Ferris Polepské údolí) má oficiální vyhodnocení RTG vyšetření a výsledky jsou úžasné DKK A/A, DLK 0/0 a OCD  negativní, LTV typ 0! Moc gratulujeme, máme obrovskou radost. Na Pecce jsme to řadně zapili.

19.8. Naložili jsme vozík, samozřejmě Ferriska a vyrazili směr Želiv, kde pořádali pohádkový les a my s Ferriskem jsme měli tu čest při zahajování vézt dvě krásné princezny. Někdo se za námi přišel povozit ještě před vstupem do pohádkového lesa, někdo až po projití lesa. Děti měly možnost se svézt ve vozíku, pomazlit pejska, vyfotit se s ním. Podle kladných ohlasů se dětem i jejich rodičům takovéto zpestření velmi líbilo, což nás moc těší. Tak třeba opět za rok se v Želivě uvidíme. Ferrisek byl spokojený, užil si pozornosti a mazlení od dětí i jejich rodičů, tahal vozík, což ho nesmírně baví, byl zkrátka úžasný. Ferrisku, děkujeme za to, jaký jsi.heart

17.8. V CHS Bona Tricolor se právě rodí, přicházejí na svět dětičky Becky a Ferrise! Celkem se narodilo 7 štěňátek, 1 holčička byla hodně napitá a bohužel zemřela, tak máme 2 pejsky a 4 holčicky. Máme velkou radost, ať dětičky hezky rostou a daří se jim dobře, mamince Becky hodně mlíčka a brzké zotavení po porodu.

16.8. Dostali jsme fotky 3 měsíčního Chrise Barneyho od Jersínského potoka. Děkujeme za fotky i informace o Bárníčkovi, je krásný.

img_5366.jpg

13.8. Vypravili jsme se do Mladé Boleslavi na mezinárodní výstavu, lákal nás především německý rozhodčí Jochen Eberhardt a také jsme věděli, že se na výstavě potkáme i se synem Gusem (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk). Předpověď počasí byla příznivá, nehrozily žádné tropy, tak jsme se brzy ráno vydali směr Boleslav. Kruhy byly venku a nezastřešené, takže se nebylo kam schovat, když se sluníčko rozhodlo zpříjemnit nám dnešní den. Pan rozhodčí posuzoval svižně a precizně, moc si vazime krásných posudků u Guse i Ferrise. V mezitřídě získal Gusík V3, z pěti psů a pouze 3x známka výborná, takže velká radost, předváděl se v letním kožíšku. Ve třídě otevřené bylo 9 psů a my chtěli aspoň výbornou. No, tak výbornou jsme dostali a dokonce nás dal pan rozhodčí na 2.místo, takže V2 a res. CAC, neskutečná radost! V Boleslavi se nám opravdu líbilo, výstavu Ferris zakončil koupelí v nedaleké řece Jizeře, bohužel se ale namočil více, než měl v plánu. Místo schlazení "podvozku" do řeky zahučel celý, koukala mu jen hlava a kvůli prudkému břehu nemohl sám vylézt, tak mu musel pomoci páníčekwink S koupelí nikdo z nás nepočítal, takže jsme neměli ani ručník, abychom ho mohli vysušit. Dlouhá cesta domů s mokrým psem s odérem z řeky byla parádní....

11.8.Silná průtrž mračen a bouřka nás neodradily a my jeli navštívit dětičky Brigittky a Ferrise do chs od Pěti rybníčků. Štěňátkům je 17 dní, všechna už koukají, všechna už mají téměř černé čumáčky, všechna mají krásné velké hlavičky a jsou moc krásná. Krásní 4 klučíci a 2 roztomilé holčičky se mají k světu. Moc děkujeme za milé přijetí a péči o "naše" dětičky. Všichni jsou krásní, ale jeden pejsek, to je celý táta Ferris, náš favorit z tohohle vrhu, snad najde super páníčka, který ho občas ukáže na výstavním mole. Jedna fenečka bude posilou rodné chs, ale pokud máte zájem o štěňátko, kontaktujte paní chovatelku, ještě jsou některá štěňátka volná.

19.8. Nové fotky nám poslaly 13 měsíční dcerky Hita a Heda od Jersínského potoka. Hita se připravuje na podzimní svod do Jedovnice.

heda.jpg

hita.jpg

6.8. Předpověď počasí vypadala hrozivě, ale nás to neodradilo a na krajskou výstavu psů do Týna nad Vltavou jsme vyrazili. Bylo krásně, teploty tak akorát, žádná vedra, ale příjemně, nepršelo, chvílemi vysvitlo sluníčko, pro naše chlupáče ideální. Ferrisek měl na výstavě svou dceru Connie od Pěti rybníčků (Una Písecké hory X Ferris Polepské údolí), která ve svých 16 měsících nastoupila do mezitřídy. A jak si vedli? Skvěle! Ferrisek ve třídě otevřené od pana rozhodčího Vondrouše nádherný posudek a V1, vítěz třídy a krajský vítěz. A Connie, ta se nedala zahanbit, i když není úplně v srsti, ale má letní kabátek, také získala pěkný posudek, V1, vítěz třídy a krajský vítěz. Udělali nám oba obrovskou radost, získali krásné kokardy a oba postoupili do odpoledních soutěží. Odpoledne získala Connie s mladým páníčkem krásný stříbrný pohár za 2. místo v Mladém vystavovateli a pak se společně s Ferriskem proběhla mezi krajskými vítězi II. FCI skupiny. Pan rozhodčí na stupínky vítězů v naší skupině vybral samé "velké dogouše", ale i tak Ferris i Connie dostali krásný pohár. Byl to krásně strávený den se psí rodinou, výstavu jsme si všichni moc užili.

ČERVENEC 2017

26.7. Vrh "D" od Pěti rybníčků je mezi námi. Brigittka porodila celkem 7 krásných štěňátek, jeden pejsek se narodil mrtvý, tak  máme 2 holčičky a 4 kluky.heart Máme velkou radost a prckům i mamině přejeme hodně zdraví a ať se jim daří. Fotky brzy přidáme.

16.7. Procházka kolem Křemešníku se psí rodinou byla moc fajn. Počasí pro pejsky ideální, ušli jsme kolem 9 km, stavili jsme se na dobrý oběd. Děkujeme za společnost Adině, Connie a Cesarovi od Pěti rybníčků a jejich rodinám. 

15.7. Krásnou fotku jsme dostali od Svena (Chardy od Jersínského potoka), s Dagem jsou velcí kámoši.

dag-sven.jpg

12.7. Na cestě jsou další štěňátka! Sonografické vyšetření potvrdilo březost u Ferriska nevěsty Becky.heart Moc se těšíme na vrh "A" v chs Bona Tricolor, přejeme pohodovou březost, bezproblémový porod a krásná a zdravá miminka.

11.7. Máme  krásné zprávy, Ferrisek bude opět tatínkem! Na jeho nevěstě Brigittce začíná být těhotenství vidět, takže se cca za 14 dní můžeme těšit na psí miminka. Hlavně, ať jde všechno bez problémů a můžeme se radovat ze zdravých a krásných štěňátek.heart

9.7. Navštívili jsme Ferriskova synka Chardyho od Jersínského potoka. Jsou mu čerstvě dva měsíce a necelý týden už bydlí u svých nových páníčků. Dostal nové jméno Sven a doma má i berňáckého kamaráda Daga. Bydlí u našich kamarádů, takže Svena budeme vídat často.

8.7. Na oblastní výstavě v Příbrami se dařilo Gusíkovi (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk), od pana rozhodčího Adlta si s paničkou vyběhali ocenění V1, VT a krásný posudek. Moc gratulujeme, máme velkou radost a jsme moc pyšní.

1.7. Mikroregionáda pro děti, spousta her, soutěží a zábavy. Opět jsme byli s Ferriskem na stanovišti a dětem se to moc líbilo. Ferrisek má novou kamarádku, divočáka Růženu. Pár fotek z mobilu ze stanoviště, když jsme čekali na další dětské družstvo.

ČERVEN 2017

30.6. Krásné první narozeniny dneska slaví dětičky z vrhu "H" od Jersínského potoka (Ferris X Daisy od Jersínského potoka). Tak všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, dětičky naše! Dostali jsme fotografie od Holana, Heidi, Honey Bee a Hity, děkujeme, máme velkou radost.

hany-hita.jpg

holan.jpg

25.6. Náročná neděle, ale užili jsme si to. Brzy ráno jsme vyrazili na Intercanis do Brna, cesta rychle utekla, ještě tolik nepražilo sluníčko, tak to šlo. V Brně jsme byli v klimatizované hale, kde bylo příjemně. Posuzoval pan doktor Šimek, který posuzuje přísně, opět byly známky velmi dobré i v pořadí, u mladých psů zadal pouze VD, často snižoval známku za povahu. Ferrisek byl šikovný, ale panička byla dneska trochu mimo, předvedení se nepovedlo podle představ, ale získali jsme známku výborná a třetí místo, takže paráda. Na výstavě byla i dcera Geisy ze Zahrádeckých luk, které se moc nechtělo předvádět, hledala páníčka a chtěla z kruhu. Pan rozhodčí jí za nepředvádivost zadal velmi dobrou, nevadí, příště to bude jinak, ale výstava k chovnosti je splněná. Po poledni jsme opouštěli výstaviště, sluníčko pražilo a nás čekala cesta po D1, nejeli jsme však domů, ale navštívili jsme dětičky v chs od Jersínského potoka. Jsme nadšení, štěňátka jsou úžasná, jsou to už pořádní medvídci a jsou krásnější a krásnější. Ferrisek z dětiček tak nadšený nebyl, toho jako  tradičně zajímala hlavně jejich maminka a pak přírodní jezírko, do kterého si vlezl a nechtěl vylézt, ale co, pořádné ochlazení si zasloužil :-) Když vylezl, začal se válet po zemi, takže byl během chvíle jako čuně, ještě že už bylo po výstavě. Nebyl zrovna dobrým příkladem pro své děti, ale po této úpravě je tatínek zajímal ještě víc a pronásledovaly ho na každém kroku. Společná fotka s rodiči se nepodařila, k tomu zkrátka Ferris nepřistoupil, byl ochotný jen k fotce s Daisynkou. Všechna štěňátka už mají své nové rodiny, fenečka Cherry bude posilou ve své rodné chovatelské stanici. Domů jsme se vrátili  v pozdním odpoledni, vedro a cestování nás zmohlo, takže zbytek dne jsme už jen odpočívali a Ferrisek bude dospávat určitě i zítra. 

15.6. Byli jsme u pana doktora Lázničky, protože se Nirinka stále neměla k porodu. I když sono ukázalo 4 plody, dnes pan doktor nenašel žádné štěňátko, Nirča  je vstřebala, ale naštěstí  je v pořádku. Asi si na léto nechtěla kazit figuru :-)

11.6. Vypravili jsme se navštívit miminka od Jersínského potoka, jsou to úžasní chlupáčci, jeden jako druhý. Mazlili jsme, fotili jsme a moc jsme si to s miminky užili. Volný je už jen pejsek Chip, na ostatní se už moc těší nové rodiny.

Na krajské výstavě v Lanškrouně bodovala dcera Geisy ze Zahrádeckých luk. V 16 měsících vyhrála mezitřídu V1, VT a pak ještě porazila fenu z třídy otevřené a získala i titul krajský vítěz! Máme velkou radost.

5.-9.6. Ferrisek se vypravil s páníčkem na ryby a oba si to moc užili. Páníček si parádně zarybařil, Ferrisek odpočíval a hlídal páníčka. I když je zastihla bouřka a prudký déšť, všechno zvládli  a stihli udělat i hezké fotky.

KVĚTEN 2017

28.5. Miminka z vrhu Ch od Jersínského potoka po Daisy a Ferriskovi mají tři týdny a my se za nimi vypravili. Dvě holčičky a tři pejsci jsou opravdu úžasní, barevně i váhově velmi vyrovnaní. Pomazlili jsme je a samozřejmě vyfotili.heart

27.5. Klubová výstava a svod mladých psů v Zárybničné Lhotě u Tábora, obojí probíhalo v jeden den. Bylo to trochu náročné, stihnout vidět a vyfotit psí děti, které se předváděly na výstavě, každý v jiném kruhu, být při tom, když byly na svodu a odpoledne ještě předvést Ferriska na svodu plemeníků. Počasí vyšlo parádní, možná až příliš velké teplo pro naše chlupáče, ale všichni to zvládli. Potkali jsme spoustu známých a kamarádů, hlavně naší psí rodinu, s někým jsme stihli popovídat více, s někým vůbec, někoho jen pozdravit, tak snad příště:-) Nejdříve do třídy mladých nastoupil Gusík (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk) s paničkou. Gusík získal pěkný posudek, ale zlobil v pohybu a skákal jako koník, takže za pohyb získal od pana Václavíka velmi dobrou. V mezitřídě bojovala ségra Geisy a vedla si báječně, v 15 měsících získala od finské paní rozhodčí známku výborná, běhala i o pořadí, ale tam byly vybrány její starší konkurentky. Jen tak tak jsem stihla vyfotit dceru Connie od Pěti rybníčků, která se předváděla ve třídě mladých fen. Connie má stále ještě nadváhu, i když od výstavy v Budějovicích nějaké to kilo shodila, paní rozhodčí Ridarčíková jí zadala známku velmi dobrá a  že musí zhubnout :-) Z výsledků našich dětiček máme velkou radost, posudky mají krásné a moc díky majitelům za předvedení. Pak jsme se přesunuli ke kruhu, kde byl svod mladých, organizace byla trochu chaotická, ale po delším čekání konečně zavolali vrh G ze Zahrádeckých luk- Gorbyho a Geisy. Na svodu posuzoval pan rozhodčí Kukla, oba se mu velmi líbili, získali krásné hodnocení, nemají žádnou vadu, která by jim bránila v případném uchovnění, takže paráda, máme obrovskou radost. Za pár minut do kruhu nastoupila dcera Cora od Pěti rybníčků. Páníčci vážili velmi dlouho cestu, více než tři hodiny, aby Coru předvedli. Cora se předvedla krásně, aní jí nebylo nic vytčeno, má pouze více vyjádřené bílé znaky. Nechybělo společné focení taťky s dcerou, Ferrisek chtěl Coru naučit plavat, ale holčička se nedala přemluvit, tak se vykoupal sám. Odpoledne se dostal na řadu i zbytek vrhu C od Pěti rybníčků, nastoupil Cesar, Connie a Cassie. Všichni se krásně předvedli, vrh byl hodnocen jako vyrovnaný a povedený, bez vady. Zkrátka skvělé, máme ze všech dětí velikou radost a díky moc, že jsme dětičky mohli vidět a pomazlit. Nakonec se Ferris předvedl na svodu plemeníků a mohlo se vyrazit k domovu, všichni unavení, ale spokojení, dnešní den se povedl.

15.5. Vrh "A" z Malé Rosičky měl dnes kontrolu vrhu a všech 10 štěňátek je standard, máme obrovskou radost!

11.5. Navštívili jsme 7 týdenní miminka Cindy a Ferrise. Jsou to úžasní méďové, rodičům se opravdu povedli. Miminka jsou vymazlená, mají skvělé povahy, pěkné váhy, velká spokojenost, jaká jim je věnována péče. Na všechna miminka se noví páníčci již moc těší.

7.5. Daisynka právě rodí, další dětičky po Ferriskovi se derou na svět. Držíme palce, ať jde vše hladce. Po nelehkém porodu se narodilo 6 štěňátek, jsou to malí obříci, jedno štěňátko se narodilo mrtvé, tak na světě vítáme 3 pejsky a 2 fenečky. Daisynko, jsi šikovná holka.heart

6.5. Ferriskovy první dětičky (Ferris Polepské údolí X Nirvana Tasmańska Elitte) dosáhly věku (15 měsíců), kdy mohou podstoupit oficiální RTG vyšetření. Jako první se na RTG vypravila Geisy ze Zahrádeckých luk a výsledky jsou fantastické DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD neg! Máme neskutečnou radost, gratulujeme a děkujeme.

4.5. Nádherná zpráva, máme potvrzenou březost u Ferriska lásky Nirinky! V půlce června se můžeme těšit na psí miminka.

2.5. Prožili jsme čtyři úžasné dny na výcvikovém pobytu na Pecce. Letos jsme nejeli sami, ale společnost nám dělal Ferriska syn Ori (Cesar od Pěti rybníčků) s paničkou. Nevěděli jsme, jak na sebe budou kluci reagovat, naposledy se viděli v prosinci na Blaníku, tak páník vyrobil do kufru přepážku, takže každý měl své místečko. Obavy byly zbytečné, kluci se hezky přivítali a už se těšili na společnou cestu. Cestou pršelo, sněžilo, foukal vítr, ale na Pecce bylo hezky, nepršelo, nesněžilo, ale ani sluníčko se na nás neusmálo. Počasí bylo spíše chladnější, ale pro pejsky ideální, sluníčko se objevilo až v neděli. Máme opět spoustu zážitků, bylo to parádní, viděli jsme ukázky noseworku, cvičili jsme s Ferriskem v OB družstvu a šlo mu to krásně, pak tahal vozík, zdolával překážky, seznamoval se se psími kamarády. I Orimu a paničce se moc líbilo, všechno zvládli-poslušnost, výstavní kruh, překážky i vozík, jsou sehraný tým. Na Pecce jsme potkali i Ferriskovu maminku Balidu, která v říjnu oslaví 9. narozeniny, ale na veteránku vůbec nevypadá, nedělní závod zvládla jako mladice. Těšíme se na letní pobyt, to snad bude počasí teplejší a my vyrazíme i k rybníku. 

DUBEN 2017

25.4. Pláčeme, do psího nebe dnes odešla Ferriskova babička Ruthy Venyim Gyöngye ve věku 10let a 10 měsíců. Je nám to moc  líto...

23.4. Dlouhý, náročný, ale krásný den. Brzy ráno jsme se vydali na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic, věděli jsme, že tam uvidíme naše psí dětičky, tak jsme se na ně velmi těšili. Ráno u nás sněžilo, bylo dost chladno, tak jsem byli rádi, že vystavujeme v hale. Kruh byl veliký, dobře se v něm běhalo a pan rozhodčí Petr Řehánek nás běhat nechával. Ve třídě mladých se ukázal náš syn Gus (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk), je to krásný obřík se skvělou povahou a v konkurenci 4 psů si vyběhal výborný 2, paráda! Ferrisek si ve třídě otevřené (6) vyběhal výborný 3, což jsme ani nečekali, protože neustále nasával pachy feneček a vůbec se nesoustředil, ale běhal krásně. Gus i Ferrísek získali opravdu pěkné a obsáhlé posudky, děkujeme. Ve třídě mladých fen jsme měli dcerušku Connie od Pěti rybníčků, tohle byle nejpočetněji zastoupená třída 12 fen a pan rozhodčí zadal jen 4x V, zbytek byly velmi dobré. Connie získala pěkný posudek, byla jí vytčena jen blahobytná kondice, takže známka velmi dobrá. Až shodí nějaké to kilečko, bude to ještě větší krasavice. 

Z výstavy jsme zamířili navštívit syna Cida od Pěti rybníčků, který bydlí nedaleko Budějovic. Přivítal nás nádherný roční pes s úžasnou povahou a milými majiteli. Máme radost, další povedené štěňátko po Ferrisovi. Udělali jsme společné fotky otce a syna, Cidovi vůbec nevadilo, že se mu taťka prochází po zahradě, bere mu klacky a mazlí se s páníčky. 

Další a poslední nedělní zastávkou byla návštěva miminek v chs z Malé Rosičky ( Ferrisek a Cindy Katty champion). Mimnkům už byl měsíc a jsou to krásní chlupatí medvídci. Jsou velmi vyrovnaní, jak typově, tak i váhově, mají krásné hlavičky a jsou výborně socializovaní. Včera si zahráli na modely a modelky,byli unavení z předchozí návštěvy, takže při focení byli nesmírně hodníwink Povedlo se nám vyfotit všech 10 pohromadě a dokonce i krásně pózují.

19.4. Naše druhé dětičky, od Ferriska a Uny Písecké hory, slaví své 1. narozeniny. Všechno nejlepší, hlavně zdravíčko a dlouhý spokojený život se svými páníčky, "miminka" naše!

loonapix_14925399953009357107.jpg

17.4. Hned ráno před koledou jsme dostali nádhernou zprávu, Ferrisek bude tatínkem. Na nevěstě Daisy už je těhotenství znát, takže se okolo 5. května můžeme těšit na psí dětičky.heart

16.4. Dnešní velikonoční výšlap jsme si moc užili, počasí vyšlo parádní, nepršelo, občas i svítilo sluníčko, teploty kolem 10 stupňů, takže fajn. Páníček s námi nemohl jet, ale svěřil nám foťák, takže něco málo fotek máme. Fotky nejsou tak parádní, jako když fotí páník, ale v jedné ruce foťák, v druhé vodítko, takže jsem ráda, že se něco povedlo nafotit :-) Pejsků přišlo 42, vybraly se penízky pro berňáčky v nouzi, pod rozhlednou jsme si pochutnali na domácích koláčcích. Na zpáteční cestě jsme si udělali ještě několik zastávek a domů jsme se vrátili pozdě odpoledne. Ferrisek byl z celodenního výletu dost unavený, takže před zítřejší koledou odpočívá.

15.4. Zítra se chystáme na tradiční velikonoční výšlap na Veselý vrch u Mokrska. Snad nam bude počasí přát a užijeme si to. Páník bohužel musí do práce,takže nebude dokumentace. Zítra se na všechny moc těšíme. 

12.4. Před 15 lety se narodil náš první bernský salašnický pes Jim z Akátové aleje. Do psího nebíčka posíláme gratulace a pohlazení. Jimíčku, krásné narozeniny a moc nám chybíšheart

9.4. Byli jsme navštívit dětičky Ferriska a Cindy Katty champion. Jsou prostě krásní, všichni! Je jim 18 dní, mají otevřená očička, někteří již mají zcela dopigmentované čumáčky, hezky rostou. Mamka Cindy je kojí, ale dostávají i příkrm a daří se jim dobře. Jsou téměř k nerozeznání, mají už svá jména a všichni jsou zadaní.

6.4. Štěňátka jsou na světě dva týdny, daří se jim dobře. Už se moc těšíme, až je pomazlíme.

p1070403.jpg.

 

BŘEZEN 2017

28.3. Miminkům je necelý týden, krásně rostou a přibírají na váze, některá už mají černé čumáčky. Není to lehké pečovat o početnou psí rodinku, ale chovatelka a Cindy to zvládají skvěle. Děkuji za péči, informace a fotky. 

p1030023.jpg

23.3. Dočkali jsme se a další miminka jsou na světě. Moc se jim na svět  nechtělo, tak se rodilo císařským řezem. Vítáme 10 krásných obříků. Cindy s Ferriskem mají  7 holčiček a 3 klučíky, v chs z Malé Rosičky mají veselo.  Podle sona měla být miminka dvě, ale když jsme viděli bříško, bylo jasné, že  jich bude o něco  více. Moc gratulujeme mamince Cindy, přejeme bezproblémový odchov, a brzké zotavení.  Máme z miminek velkou radost.heart

 

19.3. Ferriskova druhá štěňátka (C od Pěti rybníčků) slaví 11 měsíců. Takhle nádherně vypadá dcera Cindy.

cindy11m.jpg

12.3. Byli jsme navštívit nastávající maminku Cindy Katty champion v chs z Malé Rosičky. Předporodní přípravy vrcholí, porodní bedna už je nachystaná, Cindy je pěkně kulaťoučká, funí, má pěkný pupík. Dnes je to 54. den březosti. Držíme palce, ať jde vše hladce a těšíme se na miminka, která by se měla narodit okolo prvního jarního dne.

dsc_0556.jpg

8.3. Nejen MDŽ se dnes slaví, ale i Ferrisek je zas o měsíc starší. Jarní sluníčkové fotky.

2.3. Krásné jarní a slunečné počasí dorazilo i k nám na Vysočinu. Slezl i sníh, tak konečně může Ferrisek tahat vozík pravidelně. Brzy přidáme jarní fotky. 

ÚNOR 2017

17.2. Máme velikánskou radost, v druhé polovině března se dočkáme dalších štěňátek po našem Ferriskovi. U jeho nevěsty Cindy Katty champion byla potvrzena březost. Tyto zprávy nás těší o to víc, že majitelé fenečky měli  o Ferrise opravdu veliký zájem a před samotným krytím přijeli, aby se pejskové seznámili. Poprvé se spolu viděli koncem prázdnin a čekalo se na podzimní hárání. Jenže Cindy pořád nehárala, až byl prosinec a majitelé zavolali, že se na Ferrise opět přijedou podívat, ale že Cindy stále nehárá. Předvánoční návštěva asi udělala na Cindy dojem a v lednu už konečně začala hárat. Ač byla Cindy prvnička, krytí i překrytí bylo přímo učebnicové, asi se jí ženich moc líbilheart Jsme velmi rádi, že vše vyšlo a krytí při -15 stupních Celsia zanechalo následky:-) Moc držíme palce, ať všechno probíhá tak, jak má  a těšíme se na mimika.

8.2. Dnešní den slavíme, Ferrisek má dneska 4 roky! Zlatíčko naše, přejeme Ti jen to nejlepší, hlavně zdravíčko, buď s námi šťastný, jako jsme my s Tebou. Jsi úžasný a děláš nám jen a jen radost! Přejeme dlouhá léta ve zdraví, milujeme Tě a chceme s Tebou být ještě hoodně dlouho. Moc díky naší skvělé chovatelce, že mi Tě před 4 roky svěřila, když se mi po odchodu Jimíčka zhroutil svět, moc si toho vážím... Tak krásné narozeniny, ty naše zlato.heart

5.2. Byli jsme na výstavě Duocacib v Brně. Výstavní premiéru tu měl Ferriska syn Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk (Ferris Polepské údolí X Nirvana Tasmańska Elitte). Pro něj i jeho paničku to byla premiéra, ale zvládli to oba na jedničku. Ve třídě mladých bylo osm pejsků, Gusík získal super posudek (jen mají zlepšit ukazování zubů) a známku výborná. Gusík nám udělal velikánskou radost, je to krásný kluk a s paničkou jim to moc pěkně šlo. Ještě dopilovat ukazování zoubků a určitě příště dosáhnou i na pořadí. Ferrisek nastoupil v otevřené třídě, kde bylo také osm pejsků a silná zahraniční konkurence, převážně z Ruska. Dneska ale neměl Ferris svůj den, byl unavený a v kruhu se doslova ploužil, chyběla mu dynamika, což mu také pan rozhodčí napsal do posudku. Jinak hezký posudek od pana rozhodčího Piskaye, známka výborná, ale na pořadí jsme dneska nedosáhli. Nevadí, i tak máme radost, byl to skvělý den s kamarády a naší psí rodinou.

4.2. Všechno nejlepší k dnešním krásným 1. narozeninám Garo, Geisy, Garny a Gorby. Hodně zdraví a dlouhý a spokojený život po boku svých páníčků. Krásné narozeniny "miminka" naše.heart

img_7996.jpg

3.2. Jimíčku, pořád nám hrozně moc chybíš...heart

j4.jpg

LEDEN 2017

29.1. Máme nové fotečky Ferriskova syna Holana od Jersínského potoka. Moc děkujeme páníčkům za fotky, informace a péči. "Háčkům" bude zítra sedm měsíců, hrozně to letí. Tak dětičky ať hezky rostete a moc páníčky nezlobte.

1477044291340.jpg

21.1. Konečně pořádná zima. Máme plno sněhu, hodně mrzne, ale svítí i sluníčko, tak jsme vyrazili zdokumentovat, jak si sněhové nadílky Ferrisek užívá. Lítá, válí se, klouže se, dovádí, krade paničce rukavici a má z toho opravdu radost:-)

8.1. Ferriskovi je 47 měsíců a dnes jsme s ním vyrazili na výstavu. Cílem naší cesty byla Hanácká národní výstava psů v Brně. Počasí nám moc nepřálo, sněžilo a mrzlo celou cestu, jízda po dálnici byla dobrodružná, ale vyrazili jsme včas, takže jsme na výstavu v pořádku dojeli. Bernské salašnické psy posuzoval pan Václavík, jeli jsme spíš do počtu a hlavně, abychom viděli a podpořili "naší" Connie od Pěti rybníčků, která byla přihlášená do třídy dorostu. Nakonec se dnešek velmi povedl, na výstavu se přijela podívat i dcera Cassie od Pěti rybníčků, v dorostu se vystavovala Connie, která získala bezchybný posudek a VN3. Máme z toho velkou radost. Ferrisek nás moc mile překvapil, pana rozhodčího zaujal, získal také parádní posudek a celkově V2 res CAC. Takže paráda, krásné zahájení letošní výstavní sezóny. Samozřejmě jsme udělali i rodinné foto, taťka Ferris a jeho dcerky Connie a Cassie od Pěti rybníčků. Moc děkujeme páníčkům Cassie a Connie, že nám své psí holky přijeli ukázat.