Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2016

5. 11. 2017

PROSINEC 2016

pf2017.jpg

27.12.-1.1. Strávili jsme krásné a pohodové dny v Orlických horách na chatě Prim. Sněhu bylo dostatek, celý týden bylo nádherně, mrzlo, ale svítilo sluníčko, páník lyžoval, s Ferriskem jsme ho byli i na sjezdovce navštívit. Pak jsme si užívali procházek, 15 km procházka byla parádní a pak ty nádherné výhledy. Opět jsme se podívali i do Polska, sníh tam mají stejný jako máme u nás :-) Ferrisek dováděl ve sněhu, lítal s psími kamarády, my si to taky užili. Škoda, že letošní prázdniny byly tak krátké. Tak snad opět za rok. Fotky plné sněhu, hor a sluníčka jsou tady.

28.12. Dostali jsme krásné přáníčko od Ferriskova syna Holana od Jersínského potoka. Holy (jak mu doma říkají) je opravdu nádherný, je to kus psa, půlroční medvídek. Majitelům velmi děkujeme za fotku a zprávy o Holym, má se báječně. Jsme rádi, že se dostal do bezvadné rodiny a budeme se těšit někdy na viděnou. 

dsc02260.jpg

26.12. Druhý svátek vánoční patří tradičně výšlapu salašnických psů na Blaník. Letos byl již 9. ročník, sešlo se 41 pejsků různých plemen, ale převažovali berňáčci. Nepršelo, nemrzlo, nesněžilo, tak se nám šlo dobře. Nám dělal společnost 8 měsíční syn našeho Ferriska - Ori (Cesar od Pěti rybníčků). Ori je krásný kluk s úžasnou povahou,  máme z něj velikou radost. Moc děkujeme, že s páníčky dorazil, hezky jsme si to společně užili. Fotky z dneška jsou tady, na fotkách v hlavních rolích otec a syn:-)

19.12. Druhé dětičky našeho Ferriska mají 8 měsíců, máme nějaké fotečky. Máme velkou radost, moc pěkně rostou.

cindy8mes.jpg

img_5571.jpg

4.12. Prvním miminkům našeho Ferriska je dneska 10 měsíců, tak všechno nej, dětičky naše.

geisy10m.jpg

První sníh, mráz a krásné sluníčkově-mrazivé procházky. Fotky jsou tady.

LISTOPAD 2016

19.11. Druhým dětičkám našeho Ferriska je 7 měsíců. Máme fotku holčičky Cassie od Pěti rybníčků. Nelinka je čím dál krásnější. Máme ze všech dětiček velkou radost.

cassie7m.jpg

10.11. Máme sníh, Martin k nám přijel o trochu dřív. Je ho málo, asi dlouho nevydrží, ale Ferrisek má velkou radost.

4.11. Prvním dětičkám našeho Ferriska je 9 měsíců, máme fotečku holčičky Gary ze Zahrádeckých luk, je to krásná slečna, vidíme v ní i kus tatínka.heart

gara9m.jpg

ŘÍJEN 2016

30.10. Mezinárodní výstava v Praze, cesta na výstavu šílená, kvůli objížďkám jsme jeli přes dvě hodiny. Plné parkoviště, takže jsme se nevešli na hlavní parkoviště, fronty u vstupu, fronty na desky (nedávali je v kruhu). Přihlášeno 50 BSP, posuzoval ruský rozhodčí Mamontov Dmitry. Ve třídě otevřené bylo přihlášeno 9 psů, takže jsme na výstavu nejeli s velkými ambicemi. Pan rozhodčí posuzoval opravdu pečlivě, ke psům si kleknul a pěkně je prohmatával, nohy, tlapy, hřbet, ocas, hrudník, hlavu. Dal hodně na pohyb, na každého pejska měl dost času. Posudek diktoval potichu paní překladatelce, takže jsme vůbec netušili, co se mu líbí a jakou známku zadal. Po posouzení každého psa, začalo běhání. A běhalo se dlouho, pan rozhodčí různě přemisťoval psy, najednou jsme byli s Ferriskem první na řadě, ale pořád se běhalo, takže to nic neznamenalo. Po dalším běhání dělal pan rozhodčí změny v pořadí, my stáli pořád první. Pak se běželo naposledy a pan rozhodčí mi podává ruku, vyhráli jsme, neskutečné. Ferrisek získal V1 a titul CAC. Stále tomu nemůžeme uvěřit a jsme opravdu šťastní, pana rozhodčího Ferrisek upoutal a líbil se, díky Ferrisku.heart

img_5273.jpg

 

28.10. Volný sváteční den jsme trávili u strejdy na výlovu rybníka. Sešla se široká rodina a příbuzní, páník, ač rybář, musel být bohužel v práci. Krásné podzimní počasí, pěkné úlovky, pohodička, Ferrisek si užíval spoustu mazlení, především od Adrianky (2roky), která mu potají dávala šunku. Ale užil si i výcvik, psovody se na chvíli stali Filípek (5) a Eriček (6,5). Samozřejmě náš rybářský pes neodolal a šel se do rybníka koupat, pěkně se procházel blátem, válel se v listí na břehu a užíval si výlov po svém. Jen nikdo nefotil,ale bylo to parádní odpolednelaugh

10.10.-14.10. Ferrisek odjel relaxovat s páníčkem na rybyyes

9.10. Neděle patřila mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích, posuzoval pan rozhodčí F. Šimek a bylo se na co dívat. Posuzoval hlasitě, komentoval své rozhodnutí vystavovatelům i divákům, byl přísný, ale spravedlivý. Měl u sebe měřidlo na změření kohoutkové výšky, několikrát ho i použil, jednou to znamenalo vyloučení z posuzování u mladých psů, v dalších případech snížení známky. Výbornými opravdu šetřil, časté byly znánky velmi dobrá a to i v pořadí, někdy nezadal titul, padla i známka dobrá. S Ferriskem jsme nastoupili do třídy otevřené, kde bylo nahlášeno šest psů a samá zvučná jména, takže jsme počítali, že budeme jen do počtu. Pan rozhodčí nás moc mile překvapil, Ferrisek krásně stál a běhal, získal opravdu pěkný posudek a známku výborná. Po dlouhém běhání a rozmýšlení jsme nakonec skončili jako výborný 3. Výborné zadal pan rozhodčí v naší třídě jen tři. Bylo to po dlouhé době opět pečlivé a přísné posuzování, panu rozhodčímu nic neuteklo, proto si našeho výsledku opravdu velmi vážíme a děkujeme.

img_5104.jpg

7.10. Byli jsme s Ferriskem potěšit děti v mateřské škole. Povídali jsme si o tom, jak se chovat k pejskům, ukázali jsme dětem, jak Ferrisek poslouchá, děti si ho mohly česat, pohrály si s ním a také ho zkoušely cvičit. Na konci pak postupně Ferrisek všechny svezl ve vozíku, což se jim moc líbilo. 

2.10. Dopoledne jsme se vypravili společně s naší psí rodinou na Křemešník. Syn Cesar od Pěti rybníčků bydlí nedaleko, takže jsme se společně se dcerou Connií, její starší ségrou Adinou, rodinou paní chovately z chs od Pěti rybníčků a synem Cesarem a jeho rodinou vydali na Křemešník. Naštěstí jsme moc nezmokli, byla to fajn procházka, dětičky Cesar a Connie moc pěkně rostou, máme z nich velkou radost.

ZÁŘÍ 2016

25.9. Na dnešní moravskoslezské národní výstavě psů jsme prožili pěkný slunečný den ve společnosti kamarádů. Nejdříve jsme byli v šoku z malého kruhu, po upozornění od vystavovatelů i samotné paní rozhodčí nám organizátoři vyšli vstříct a kruh nám přece jen o něco zvětšili, tak se v něm dalo už i běhat :-) Posuzovala nakonec místo pí Dolejšové paní Eva Procházková. Ve třídě otevřené se předvedlo 7 psů, mezi nimi i náš Ferrisek. Padaly známky VD i D, takže jsme moc spokojeni s výsledkem našeho Ferriska, výborný 4. místo. Mohlo to být i lepší, ale vůbec se mu v tom vedru nechtělo rychleji běhat. Máme z něj radost, je to náš šikovný kluk, snažil seheart

img_4558.jpg

 

23.9. Byli jsme součástí projektového dne na ZŠ Košetice, měli jsme své stanoviště a vyprávěli jsme dětem, jak se chovat k pejsků, představili jsme jim našeho Ferriska, ukázali poslušnost, děti si ho mohly učesat, pohrát si s ním i si s ním vyzkoušet cvičit poslušnost. Odpověděli jsme na mnoho dotazů a především se hodně mazlilo a hladilo. Ferrisek i my jsme byli od rána až do oběda pěkně unavení, 20 minut jsme povídali dětem, pak jsme stejnou dobu odpočívali, pak další skupina dětí a takhle až do oběda, ale bylo to fajn, snad se to i všem těm cca 160 dětem také tak líbilo. Nakonec se s Ferriskem přišli pomazlit i prckové ze školky, dokonce je Ferrisek povozil na vozíku, což mělo velký úspěch. Fotit jsme stíhali jen něco a pouze mobilem.

19.9. Po prázdninové pauze jsme se v neděli vydali na cvičák. Počasí nám moc nepřálo, ale nás lehký deštík neodradil. Pejsci byli moc šikovní, vůbec nic nezapomněli a moc pěkně cvičili.

V sobotu jsme se vypravili do Jedovnice, kde probíhala klubová výstava ŠSP. Ferriska jsme na výstavu nehlásili, protože byl celý týden před výstavou s páníčkem na rybách a to se vždy vrací špinavý a unavený z toho odpočinku, jak tomu doma říkáme v režimu "off":-) Hlavně by bylo nad moje síly dát mu během pár hodin srst po týdnu na rybách do výstavní kondice. Věděli jsme, že se na výstavě objeví nějaké Ferriska dětičky, tak jsem přihlásila alespoň svod plemeníků, aby ten 150km výlet nebyl jen o focení a mazlení našich dětiček. Běhen dopoledne jsme vyrazili směr Jedovnice, kolem poledne jsme už seděli v místní výborné restauraci, kde jsme se úplnou náhodou potkali s dcerkou Geisy ze Zahrádeckých luk. Udělala nám holčička moc velkou radost, ve třídě dorostu, kde soutěžilo 12 feneček, získala známku velmi nadějná a úžasné 4. místo. Pak jsme se přesunuli na výstavu, kde už na nás čekaly další Ferriska holčičky se svými páníčky.  Setkali jsme se s Connie a Cassie od Pěti rybníčků, holčičkám je dneska 5 měsíců a obě jsou moc krásné. Connie nastoupila do třídy štěňátek, byla to pro ní první výstava a hned takhle veliká, takže byla dopoledne trochu vykulená, takže ikdyž získala nádherný posudek, kde byla samá pozitiva,oceněna byla známkou nadějná. Jsme na holčičku moc pyšní. Její setřička Cassie na výstavě nesoutěžila, ale přijela se jen podívat, takže díky moc, že jsme mohli naší holčičku vidět, je taky moc krásná. Máme z našich dětiček velkou radost. Po společném focení a mazlení začal svod plemeníků, Ferrisek se pěkně předvedl a mohli jsme vyrazit k domovu. Fotky z Jedovnice, kde jsou naše holčičky s tatínkem a několik fotek ze svodu plemeníků.

img_4270.jpg

A ještě jedna zpráva, prababička štěňátek "H" od Jersínského potoka (Ferris X Daisy) Janemari Top berner ve třídě veteránek získala ve věku 10 let a 8 měsíců krásné 3. místo, moc gratulujeme!

14.9. Nové pozdimní fotky plné sluníčka našeho 43 měsíčního psího kluka.

11.-16.9. Ferrisek vyrazil s páníčkem na ryby, páníčkovi se dařilo, Ferrisek hlídal páníčka a dočasné bydlení, taky lenošil, užíval si podzimní přírodu, les a jízdu člunu. Domů se vrátil celý vyválený, špinavý, ale velmi spokojený.yes

SRPEN 2016

25.-28.8. Prožili jsme krásný prodloužený víkend na Pecce. Vyjeli jsme ve čtvrtek dopoledne a cestou jsme navštívili zámek Kuks, kde se nám velmi líbilo, z Kuksu jsme vyrazili na Zvičinu, odkud byl nádherný výhled. K večeru jsme už byli na Pecce a začali si užívat skvělou dovču. Cvičili jsme poslušnost, Ferrisek měl plnou hlavu hárajících fenek, které jsme měli v družstvě, takže chvíli cvičil s paničkou, chvíli s páníčkem, trénovali jsme ve výstavním kruhu, tahali jsme vozík, jezdili jsme na raftu, Ferrisek se koupal, opékali se buřtíky, ochutnali jsme báječné domácá hamburgery, přispěli jsme na opuštěné pejsky, nakoupili jsme spoustu dobrot pro Ferriska, užívali jsme si krásné léto, pohodičku, spoustu pejsků a kamarádů, zábavy. Nechyběl ani tradiční závod družstev, letos si Ferrisek vysloužil speciální start-rovnou z chatky (když je naše chatka přímo na startu:-)), takže měl trať o trochu delší:-) I tak naše družstvo bylo nejrychlejší a my měli velkou radost. Máme plno báječných zážitků a vzpomínek. Už se moc těšíme na jaro, letní Pecka byla parádní.

img_2968.jpg

17.8. Třetí dětičky našeho Ferriska mají po kontrole vrhu a celá desítka je standard, máme obrovskou radost! Na všechny se těší jejich nové rodiny a štěňátka se pomalu začínají rozjíždět do nových domovů.  Dětičky naše, hodně štěstí v životě a hlavně zdravíčko, dělejte ve svých rodinách radost hooodně dlouho. Ze strany tatínka máte žijící babičku Balidku (téměř 8 let) a žijící prababičku Ruthy (10let 2 měsíce), z maminčiny strany žije dědeček Grey (7let 7 měsíců) a prababička Janemari (10let 7měsíců), což je skvěléheart

15.8. V sobotu jsme se jeli podívat na Ferriskova  štěňátaka do chs od Jersínského potoka, ještě než se rozutečou do svých rodin. Jsou čím dál hezčí, máme z nich opravdu radost. Jsou to medvídci s tmavýma očima, plyšáčci, ale umí i pěkně kousat. Na játrové sušenky, které jsem jim upekla se vrhli jako dráčci, moc jim chutnalo. Ferrisek z dětí tak nadšený nebyl, snažil se jim vyhýbat, nechtěl se s nimi fotit, ale o mamku Daisy měl velký zájem, na fotkách vypadají stále zamilovaně. Dětičky se jim povedly, tak můžou být pyšní. Štěňátka se fotila jednotlivě, ale skupinovku zvládli jen kluci, přeje jen jsou jen tři. Poskládat 7 holčiček se nepodařilo a celou desítku máme spící v hromadě, nebo při hromadném mazlení a pojídání sušenek. Podívejte na fotky, jak jsou všichni krásníheart

img_2799.jpg

img_2916.jpg

8.8. Nové fotky našeho Ferriska, je mu 3,5 roku.

7.8. Krásnou slunečnou neděli jsme strávili na krajské výstavě v Týně nad Vltavou. Společnost nám dělala kámoška FCR Gessye s páníčky. Počasí vyšlo na jedničku, žádný déšť, teploty přijatelné, usídlili jsme se ve stínu stromů, takže nám i pejskům bylo dobře. Ferrisek si výstavu po delší době opět užíval, konečně má kožich:-) Získal výborný 1, vítěz třídy a i titul krajský vítěz. Gessye také získala krajského vítěze, takže jsme společně čekali na odpolední soutěže. Byl to prima strávený den, výstavu v Týně máme moc rádi.

img_2567.jpg

4.8. Ferriskova první štěňátka slaví půl roku. Krásné půlroční narozeniny, dětičky! Dnes jsme se také rozloučili s Gusíkem, bude nám po něm smutno, ale má moc fajn páníčky a určitě se brzy uvidíme. Gusík váží v půl roce přes 35 kg, takže je to už kus chlapa:-)

img_1809.jpg

2.8. Pobyt Gusíka u nás se pomalu chýlí ke konci. Bylo hezky, tak jsme o víkendu kluky fotili, jsou sehraná dvojka. Jejich nové fotky jsou tady.

img_1809.jpg

ČERVENEC 2016

31.7. Dnešní odpoledne jsme strávili s Ferriskovými dětičkami v chs od Jersínského potoka. Štěňátkům už je měsíc a jsou to krásní méďové, 7 holčičkám a 3 klukům se daří dobře, někteří ještě hledají ty své nejlepší páníčky. Podívejte se na fotky, jak jsou prckové úžasní. Dneska krásně spolupracovali, některé focení bavilo tak, že pózovali v postoji:-) Povedly se i skupinky. Máme z dětiček velkou radost a těšíme se opět na další návštěvu.

img_2225.jpg

28.7.Kluci si užívají společné prázdniny, jezdí na ryby, chodí plavat, hrají si, podnikají procházky i s dalšími psími kamarády, chodí do lesa na houby a borůvky. Když je vedro, leží spolu v chodbě a jsou rádi, že odpočívají. Hezky si na sebe zvykli, loučení bude smutné. Fotky a videa ze společných prázdnin přidáme co nejdříve, něco máme ve foťáku, něco v telefonech, tak pak dáme všechno komplet:-)

13879237_1046635392088926_2564523117987256074_n.jpg

17.7. Včera jsme si udělali  výlet do Jersína, kde jsme navštívili miminka našeho Ferriska a fenečky Daisy. Miminkům bylo 17 dní, všichni koukají, pigmentují se jim čumáčky a všem deseti se skvěle daří. Štěňátka jsme nafotili jednotlivě, pak se fotili kluci, jsou sice jen tři, ale spolupracovat se jim moc nechtělo. Pak se fotily holčičky, těch je sedm a vyfotit je pohromadě bylo těžší, protože některé také nespolupracovaly. Pokoušeli jsme se i o skupinové foto všech deseti mrňousů, málem se ani všichni nevešli na fotku. Většina jich spolupracovala-spinkali, ale opět se našlo pár neposedů, tak jsme rádi, že máme alespoň nějaké fotky. Moc děkujeme panu chovateli, že nám umožnil návštěvu a focení našich psích dětiček. Moc se těšíme, až je pojedme opět navštívit. Také děkujeme mamce Daisynce, že nás k prckům pustila a že se o dětičky vzorně stará.

img_1747.jpg

img_1729.jpg

8.7. V pátek jsme jeli s Ferriskem a jeho synem Gusíkem navštívit psí rodinu do chs Polepské údolí. Moc děkujeme za milé přijetí, bylo to fajn. Vyfotili jsme 4 generace pohromadě a jsme na všechny velmi pyšní! Na fotce máme prababičku Gusíka Ruthy, babičku Gusíka Balidku, taťku Ferrise a nejmladšího Gusíka. Ferrisek opět viděl svou babičku, mamku další psí příbuzné Esinku a Heninku.

Na fotce zleva: Ch. Balida Polepské údolí 7 let  9měsíců, Ruthy Venyim Gyöngye 10,1 let, Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk 5 měsíců a Ferris Polepské údolí 3 roky 5 měsíců.

4generace.jpg

Ferriskovi je 41 měsíců, v týdnu byl se synkem Gusíkem rybařit, užívali si ochlazení ve vodě, Gusík i plaval a z vody se moc radoval. Kluci si hráli na břehu, odpočívali, chvíli dováděli, pak se i fotili. Videa a fotky našich psích rybářů jsou tady.

img_1491.jpg

4.7. Prvním miminkům našeho Ferriska je 5 měsíců. Gara, Geisy, Garny a Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk slaví pětiměsíčniny, tak vše nej dětičky. Gusík slavil u nás se svým taťkou.

img_1303.jpg

2.7. Přinášíme fotky ze soužití otce a syna. Gusík si u nás rychle zvykl, s Ferriskem jsou sehraná dvojka a Ferrisek si od svého synáčka nechá všelicos líbit. Chodí spolu na procházky na vodítku jako "jeden pes", hrají si, dovádějí, pijí z jedné misky. Snad se u nás Gusíkovi na prázdninách líbí.

ČERVEN 2016

30.6. Ferrisek je tatínkem dalších miminek. Dnes se v chovatelské stanici od Jersínského potoka narodilo jeho nevěstě Daisy od Jersínského potoka 11 štěňátek. Jeden pejsek se narodil už mrtvý, takže máme 7 holek a 3 kluky. Všem se daří dobře.heart

da-fe.jpg

29.6. Máme dva psy! Dnes jsme si přivezli na prázdniny Ferriskova syna Gusíka (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk). Ferris synáčka přijal moc hezky, kluci si rozumí.

dsc_1398.jpg

23.6. Dostali jsme fotečku krásné holčičky Cindy od pěti rybníčků (Una X Ferris). O víkendu jí byly 2 měsíce. Máme z ní radost.

cindy2mes.jpg

19.6. Dnes slaví krásné 10. narozeniny babička našeho Ferriska-Ruthy Venyim Gyöngye. Všechno nejlepší Ruthynko, hlavně zdravíčko, babičko naše úžasná.heart Dnes jsou to taky dva měsíce, co se narodila miminka z vrhu C od Pěti rybníčků. Takže dětičky můžete slavit společně s vaší prababičkou.

17.6. Takhle  krásná je téměř 5 měsíční Ferriskova holčička Gara ze Zahrádeckých luk.

gara5mes.jpg

16.6. Ferrisek bude opět tatínkem, krytí, které proběhlo koncem dubna bylo úspěšné, na budoucí mamče to těhotenství už začíná být vidět. Koncem června se můžeme těšit na štěňátka.

da-fe.jpg

8.6. Ferrisek je zas o měsíc starší a konečně začíná nabírat srst. Už nevypadá tak "oškubaně", ale pořád to není ono. Jezdí pravidelně s páníčkem na ryby a když je vedro, nejradši by jen odpočíval.

5.6.Včera oslavili 4 měsíce Gara, Geisy, Garny a Gorby ze Zahrádeckých luk, první štěňátka našeho Ferriska. Takže už mohou začít svou výstavní kariéru. Jako první si výstavní kruh vyzkoušela Geisy, která na krajské výstavě v Lanškrouně získala ve třídě štěňátek od pana rozhodčího Havelky VN1. Máme velkou radost, moc gratulujeme a jen tak dál!

geisy4mesvystava.jpg

4.6. Ferrisek jel dnes navštívit svá štěňátka do chs od Pěti rybníčků. Všichni prckové jsou úžasní, mazliví, krásní, tatínka se vůbec nebáli. Vzali jsme s sebou i vozíček, udělali jsme fotky u vozíku, ve vozíku, jak Ferrisek veze své děti. Byl to krásný pohled, na vozík plný štěňátek. Maminka Una je zlatíčko, ještě dává příležitostně štěňátkům napít mlíčka. Nakonec se povedlo i foto Uny, Ferriska a dětiček. Moc děkujeme, že jsme mohli "naše dětičky" pomazlit ještě předtím, než se rozutečou do nových domovů. Miminka, mějte se ve svých rodinách báječně a těšíme se, že se opět někdy uvidíme.

img_0911.jpg

2.6. Navštívili jsme chovatelský den, který se u nás konal. Počasí se opravdu vyvedlo, svítilo sluníčko, pršení se žádné nekonalo. Vystavovala se zemědělská technika, ale i živá zvířata, předváděly se krávy, která je ta nej. Mohli jsme vidět emu, poníka, kozičky, krávy zebu, krávy aberdeen, koně. Byly připravené atrakce pro děti, bohaté občerstvení, mnoho prodejních stánků, akci navšívily děti ze školy i školky, všude bylo plno lidí. Ferrisek se fotil s technikou, se zvířaty i s dětmi, užíval si pozornost lidí, rád se seznamoval s ostatními zvířaty, moc se mu líbily kozičky a Ferrisek se líbil krávám.

img_0585.jpg

KVĚTEN 2016

28.5. Miminkům v chs od Pěti rybníčků bylo už 40 dní, my je byli navštívit, nafotit, pomazlit a užít si jich. Všichni už mají nové rodiny, jedna holčička bude bydlet na Slovensku. Focení nám dalo zabrat, štěňátka se rozhodla, že žádné skupinové fotky dělat nebudou a radši by si spolu všichni hráli, běhali  a kousali se. Nakonec se přece jen nějaké skupinové fotky podařily. Focení mrňata zmohlo, takže pak všichni odpočivali a nabírali síly na další zlobení.

img_0462.jpg

img_0509.jpg

22.5.-27.5. Ferrisek s páníčkem odjíždí na další rybářskou výpravu, tak snad budou s úlovky spokojení.

9.5. Ferriskovi je 39 měsíců, užívá si teplé počasí, protože je stále bez srsti. Válí se v pampeliškách, brouzdá se v potoce, lítá, užívá si jaro. Párkrát do týdne tahá vozík a stále ho to moc baví. Nové fotky máme na rajčeti.

img_9780.jpg

O víkendu jsme byli navštívit štěňátka Ferriska a Uny Písecké hory. Moc děkueme za milé přijetí a možnost si "naše" dětičky v chs od Pěti rybníčků pořádně pomazlit a vyfotit. Všichni jsou úžasní, vyrovnaní. Budou jim tři týdny, mají krásné černé čumáčky, otevřená očka, chodí po bedně a pokoušejí se i štěkat. Velmi nás těší, že holčička Connie zůstane v rodné chs jako pokračovatelka. Miminka mají už vybraná jména, kloučci jsou Cody, Cid a Cesar, holčičky jsou Connie, Cindy, Cassie, Clea a Cora. Už teď se těšíme na další mazlicí návštěvu.

img_9676.jpg

2.5. Hned po návratu z Pecky začal páníček opět balit, balil sebe, Ferriska a hlavně rybářské pruty a další rybářskou výbavu.  Ferriska s páníčkem čeká týden rybaření na Vltavě. A takhle si to rybaření Ferrisek užívá:-)

13173827_995131180572681_8090007988299236586_n.jpg

Ferriskova první štěňátka oslavila  3 měsíce (4.5.), jsou to krásní medvídci. Jeho druhá štěňátka jsou na světě 14 dní. Už se moc těšíme, až je budeme moci navštívit. Všem miminkům přejeme hlavně zdraví a posíláme pozdrav.

13173827_995131180572681_8090007988299236586_n.jpg

DUBEN 2016

28.4.-1.5. Krásné dny jsme prožili na výcvikovém pobytu na Pecce. Počasí vyšlo na jedničku. Cvičili jsme, tahali vozík, vyslechli si zajímavé přednášky, viděli ukázku treibballu, opékali jsme buřty, slavili jsme několikery narozeniny, prošli si stezku odvahy, peklo se prasátko, klábosilo se, popíjelo. Páníček si stihl i zarybařit. Ke konci pobytu nechyběl ani tradiční závod družstev. Bylo to moc fajn, všechno jsme si pěkně užili. Už teď se těšíme na letní pobyt, který bude koncem letních prázdnin.

img_8907.jpg

27.a 28.4. Ještě než jsme odjeli na Pecku, nastaly ty správné dny ke krytí další nevěsty našeho Ferriska. Byla to láska na první pohled, do 15 minut bylo nakryto. Počasí bylo opravdu aprílové, pršelo, sněžilo, foukalo a pak svítilo sluníčko. Tak snad se za 2 měsíce dočkáme dalších dětiček. Páníček nevěsty na sono nechodí, tak musíme počkat, až to na ní začne být vidět.heart

25.4. Včera jsme si udělali výlet na MVP do Českých Budějovic. Výstavu jsme měli od února přihlášenou, nečekali jsme, že za dva měsíce bude Ferrisek totálně "nahý", bez srsti. Pojali jsme tuto výstavu jako fajn výlet, aby nám nepropadlo startovné, hlavně jsme se potkali s kamarády, některé jsme neviděli už dlouho, spoustu z nich opět uvidíme příští týden na Pecce. Panička fotila a klábosila, páníček s Ferriskem prozkoumávali, co mají u stánků dobrého. Posudek pana rozhodčího nebyl vůbec špatný, pochválil i pěkné předvedení, ale srst v nevýstavní kondici automaticky znamenala známku velmi dobrá, se kterou jsme i předem počítali. Ve třídě otevřené bylo 10 pěkných psů, všichni měli krásné kožíšky, takže naše "koště" bylo poznat na první pohled:-) Ferrisek nám ještě nikdy pořádně nelínal v loni mu vydržel huňatý kožich až do května, takže velké vylínání, které potká v životě každého psa, přišlo teď. Takže budeme mít  velikou výstavní pauzu, než nám "naháč" zase nasrstí. V brzké době přidáme i fotky, co stihla panička nafotit, než jí došly baterky:-(

24.4.Tenhle krásný medvídek je Ferriskův syn Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk. Hezky roste, máme z něj radost.heart Téměř 3měsíční "plyšové" miminko.

gorby.jpg

22.4. Venku je krásně, jarní sluníčko svítí, stromy kvetou, Ferrisek pouští chlupy čím dál víc, takže za chvíli bude v "plavkách". Pravidelně jezdí s vozíkem a pomáhá odvážet nepotřebné věci. Tahání ho moc baví, ale radši je, když jde panička vedle něj a ne, když jí musí vozitwink Nové jarní fotky našeho milovaného chlapečka.

img_8695.jpg

19.4. Máme štěňátka! Ferrisek a Una Písecké hory se stali hrdými rodiči 12 štěňátek. Porod byl dlouhý, téměř 20 hodin. Tak máme 8 živých miminek, 5 holčiček a  3 kluky. V chovatelské stanici od Pěti rybníčků tedy mají veselo:-) Mamince Uně přejeme brzké zotavení po porodu, hodně mlíčka a paní chovatelce hodně sil s pečováním o početnou psí rodinku. Miminka, ať se vám daří a hezky rostete.heart

loonapix_14611718822403233340.jpg

unadeti1.jpg

 

15.4. Začala nám sezóna s vozíčkem, Ferriska jeho první letošní jízda moc bavila.

12985442_984453331640466_1254342433837801949_n.jpg

12.4. Dnes bychom slavili narozeniny s naším Jimíčkem. Je to už 14 let, co se narodil, bohužel s námi tři roky už není. Jimíčku, pořád nám moc chybíš, zapalujeme svíčku a posíláme do nebíčka velkou pusu.heart

Konečně začíná být venku hezky a Ferrisek s páníčkem vyrážejí k vodě. Rybaření Ferriska moc baví, dovádí na břehu, cachtá se ve vodě, válí se a domů se vrací jako čuně, ale je spokojený:-)

6.4.V týdnu jsme dostali krásnou zprávu od majitelky druhé nevěsty našeho Ferriska. Z krytí, které proběhlo 16. února  budou miminka. Paní chovatelka na sono nechodí, takže jsme čekali, jestli na fenečce začne být něco vidět. A něco vidět je, prý je jako soudek, zvětšují se jí struky, takže cca za 14 dní uvidíme, kolik miminek v bříšku schovává. Moc se těšíme.

BŘEZEN 2016

31.3. V úterý naše miminka čekala kontrola vrhu poradcem z KŠSP. Máme velikánskou radost, všechna štěňátka jsou standard. Super! Moc se všichni líbili, krásní, mohutní, s váhami 6,8 kg Geisynka, až skoro 10kg Gorby. Jsme moc šťastní, že se naše první miminka rodičům tak povedla. Dneska jsem je jela ještě naposledy pomazlit, ale zbyli už jen tři, protože Gara od včera dělá radost svým novým páníčkům. Naštěstí nebydlí daleko, tak jí snad brzy opět uvidíme. Ostatní dětičky odcházejí k novým rodinám o víkendu. Fotky a videa z poslední návštěvy u štěňátek.

27.3. Velikonoční neděli jsme již tradičně strávili ve společnosti salašnických psů na Veselém vrchu u Mokrska. Počasí vyšlo na jedničku, sešlo se 61 pejsků se svými páníčky. Na společnou fotku na parkovišti jsme se sotva vešli, ale hromadná fotka pod rozhlednou se nekonala, nevešli jsme se:-) Bylo to moc prima, potkali jsme kamarády, popovídali jsme, pomazlili pejsky, dali si báječné domácí koláčky kafíčko u rozhledny, přispěli na BSP v nouzi a dostali jsme krásný pamětní list a magnetku. Moc děkujeme chs Amber Bohemia za skvělou akci a těšíme se opět brzy na viděnou. Fotek letos moc nemáme, únava po včerejší oslavě byla znát. Byl to krásný výlet, cestu domů jsme se stavěli na obídek a kafíčko, takže jsme se vrátili v pozdním odpoledni a řádně unavení, i Ferrisek.

25.3. Ferrisek jel navštívit své dětičky. Nejdříve je očuchával, seznamoval se, ale víc ho pak zajímala maminka Nirinka, on jí prostě milujeheartPočasí nám moc nepřálo, lehce pršelo, ale i tak jsme rodinné psí focení zvládli. Byla to fuška, srovnat všechny modely, někdy se to povedlo více, někdy méně, ale jsme spokojení. Miminka čeká kontrola vrhu a pak se rozutečou do nových domovů. Gorby, to je miláček, mazlíček a kliďas. Geisynka je princezna, milá a mazlivá. Garny, to je ďáblík, ale mazlíček. No a Gara je taky miláček, ale i pěkná čertice. Návštěvu jsme si užili, snad byl i Ferrisek spokojenýlaugh

img_8142.jpg

20.3. Dnešní slunečné odpoledne jsme strávili se štěňátky. Je jim 46 dní, čeká je očkování a čipování. Jsou to pořádní medvídci, pejsek Gorby je pěkný obřík, váží 6,5kg, je to kus psa. Štěňátka pózovala na sluníčku, hrála si na zahradě, pak je focení unavilo a postupně u toho začala usínat. Všichni slyší na svá jména, jsou vymazlení, prostě úžasní. Příští týden je navštíví taťka Ferris a pokusíme se o rodinné foto.

img_7996.jpg

11.3. Navštívili jsme miminka, už jim bylo pět týdnů a jsou to méďové. Papají masíčko, granulky, tvarůžek, hrají si, dovádějí venku, mazlí se s návštěvami, zkrátka jsou úžasní. Dnes jsme fotili venku, pak i doma. Už máme i první pokusy o výstavní postoj a byli moc šikovní. Před foťákem to jsou profíci. Koukněte na aktuální fotky našich krásných dětiček.

img_7859.jpg

4.3.Dětičkám je měsíc, všichni váží přes 3kg, "malej Ferris" - Gorby už má čtyři. Rostou,hrají si spolu. Nové fotečky budou až příští týden.

2.3. Další smutné datum, dneska zemřela fenečka s růžovou mašličkou-Grace. Nirinka jí bohužel zalehla. Je nám to strašně moc líto, oplakali jsme jí a jsme smutní.crying Růžovko zlatá, nikdy nezapomeneme, byla jsi krásná, akční, komentovala jsi focení, už jsi měla i svou budoucí paničku a čekala by tě krásná budoucnost. Odpočívej v pokojiheartSnad už zbývající miminka nic zlého nečeká... Na štěňátka se už moc těší jejich nové rodiny.

img_7638.jpg

ÚNOR 2016

26.2. Dneska jsme navštívili miminka, už jim byly 3 týdny a jsou to malí-velcí psi. Papají kaši, chodí po bedně, vrčí na sebe, hrají si. Moc hezky všichni spolupracovali u focení, seděli, leželi, jsou to modelové. Příští týden se třeba pokusíme i o první postoje.laugh O víkendu se na ně přijedou podívat budoucí pánečci a štěňátkům se přiřadí jména.

img_7669.jpg

22.-28.2. Tento týden je Ferriskova fotka v kalendáři Klubu švýcarských salašnických psů!

img_7331.jpg

20.2. Miminkům je 17 dní, zbylo jich 5, ale mají se k světu, jsou to cvalíci, už koukají, pokoušejí se štěkat, vrčet a chodit. Jsou  nádherní, moc se povedli. Volný je ještě jeden chlapeček.

img_7545.jpg

Máme bohužel smutnou zprávu. Dnes v brzkých ranních hodinách byl zalehnut pejsek-tečka. Byl největší z celého vrhu, přesto mu nebylo dopřáno být na tomto světě delší čas. Nezapomeneme na Tebe, chlapáku krásný.heart

img_7412.jpg

14.2. Naše miminka mají 10 dní, tak jsme je vyrazili nafotit. Jsou šikulky, někteří už koukají, váží kolem 1kg, někteří i přes:-) Tady jsou:

img_7486.jpg

12.2. Nové fotečky našeho 36 měsíčního Ferriska z procházky polem, loukou, lesem. Pózoval na sluníčku, lítal pro aport, naběhal přesl 4km:-)

img_7330.jpg

11.2. Miminečka dneska mají týden. Všem se daří dobře, hezky rostou, papání jim moc chutná.

8.2. Ferrísek má narozeniny, my máme přání jediný, štěstí, zdraví, hlavně hodně zdraví.smiley Všechno nejlepší zlatíčko naše, máme Tě moc rádi, jsme na Tebe pyšní, děláš nám jen samou radost. Krásné 3. narozeniny. Dárečky se líbily a dortík moc chutnal.

img_7267.jpg

 

7.2.Naše miminka krásně rostou, papají a spinkají.

mimi1.jpg

 

4.2. FERRISEK JE TATÍNKEM!

Na svět přišlo celkem 8 nádherných štěňátek,  bohužel 2 krásné holčičky se moc napily plodové vody a  nepodařilo se je zachránit. Takže máme 3 holčičky a 3 kloučky. Všichni jsou úžasní. Nirinka začala rodit v půl páté ráno, narodila se krásná holčička, pak další holčička a hned za ní kluk. Další se narodila fenečka, kterou se už nepodařilo zachránit, byla moc napitá. Další holčička šla zadečkem napřed a také se nalokala plodové vody, nešla rozdýchat. Pak byla delší pauza, což bylo o nervy, takže se rozhodlo, že se pojede za skvělým panem doktorem Lázničkou. Vyrazila jsem jako pomoc a podpora společně s chovatelkou Nirinky-Pavlou. Cestou se v autě narodil krásný pejsek. Po příjezdu k panu doktorovi jsme mysleli, že už v bříšku nic není, ale ještě tam viděl dvě miminka. Nirinka dostala oxytocin a čekali jsme na štěňátko. Holčička na sebe nechala čekat, protože byla vysoko v hrudníku, ale dočkali jsme se. Byla opět moc krásná. Pak dostala Nirinka ještě jednu injekci a narodil se krásný pejsek. Kontrolní sono potvrdilo, že už je to všechno a vyrazili jsme se spokojenou maminkoua její úrodičkou štěňátek k domovu. Nirinko, jsi úžasná a statečná holka, zvládla jsi to. Já i Ferrisek jsme moc pyšní. Děkuji panu doktorovi, že se nám věnoval a především děkuji kamarádce Pavle, že se rozhodla jednat, vyrazit pro pomoc za panem doktorem a že jsem mohla být u toho, když na svět přicházely první Ferriskovy děti. Vám štěňátka přejeme s tatínkem Ferrisem hlavně hoodně zdravíčka a hodné páníčky. Všechna štěňátka jsou standartně zbarvená, jedna holčička má bílý flíček za krkem po mamince:-) Mají vyrovnané váhy, ocásky v pořádku, prckové jsou krásní. dsc_1147.jpg

3.2. Před 3 roky nás navždy opustil náš milovaný Jimíček. Nikdy nezapomeneme.heart

LEDEN 2016

23.1. Užíváme si sněhové nadílky. Koukněte na fotky.

img_7182.jpg

10.1. Udělali jsme si výlet na hanáckou národní výstavu psů do Brna. Ferrisek měl v prosinci zapařeninu, takže měl vyholené chlupy na boku a ještě nestihl nasrstit. Zvažovali jsme, zda vůbec máme vyrazit, ale věděli jsme, že pojede naše chovatelka a ve veteránech se ukáže Ferriskova babička, chtěli jsme být u toho, popovídat s kamarády, užít si atmosféru výstavy. Tak jsme výstavu pojali jako výlet a nakonec tedy i nastoupili. Paní rozhodčí Fairaislová byla moc milá, Ferrisek se jí líbil, pochválila super povahu, dala hezký posudek. Jediné, co jí vadilo, byla právě nedorostlá srst. Takže za nevýstavní kondici vd, ale řekla, že až bude opět plně v srsti, je to jasné véčko:-) My to jeli zkrátka zkusit, zda tento momentální nedostatek bude moc vadit, nebo na to nebude rozhodčí  klást takový důraz, no vadilo to:-) Co ale vadilo nám bylo, že pes, který několikrát utekl z kruhu a pak se nechtěl vůbec předvést v pohybu ani sám, ani s ostatními psy, získal výbornou, ikdyž byl povahově nevyrovnaný. Paní rozhodčí měla asi jiné priority než my, ale pro nás bude vždy povaha na prvním místě. Pak jsme fandili dalším kamarádům a naší psí rodině. Ferriskova babička vyhrála třídu veteránek a získala i titul BOV. Takže super. Udělali jsme ještě společné rodinné foto a jelo se domů.

img_7079.jpg

8.1. Ferriskovi je 35 měsíců, užívá si zimy, sněhu, ze kterého má velkou radost.

5.1. 2016 Začátkem roku velmi rádi přinášíme nádhernou zprávu, náš Ferrisek bude poprvé tatínkem! Dnes byla potvrzena březost u jeho krásné nevěsty Nirvany Tasmańska Elitte. Naprosto ukázkové krytí proběhlo 3. a 5. 12., takže začátkem února se můžeme těšit na Ferriskova první štěňtáka v chs ze Zahrádeckých luk. Držíme nastávající mamince palce, ať vše probíhá tak, jak má. Moc se na dětičky těšíme. Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, můžete nás kontaktovat.

svat.oznameni.jpg