Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2015

5. 11. 2017

PROSINEC 2015

28. 12. - 2.1. Konec roku jsme se rozhodli strávit na horách. Společně se svou psí rodinou a kamarády jsme si užívali na chatě Prim v Orlických horách. Ferrisek se setkal se svým bratránkem a částí psí rodiny z rodné chs. Sněhová nadílka tam nebyla, tak jsme se věnovali turistice a každý den nachodili pěkných pár kilometrů. Jeden den jsme došli pěšky i do Polska, kde bylo i trocha sněhu díky umělému zasněžování, takže pejsci měli velkou radost. Cestou jsme byli atrakcí pro ostatní návštěvníky hor, kteří naše chlupáče obdivovali. Před Silvestrem jsme se snížku dočkali, zasněžovací děla jela naplno, takže pejsci blbnuli na sjezdovce a užívali si to. Moc všem díky za prima společnost, bylo nám krásně. Nějaká fotodokumentace je tady.

Popis: img_6580.jpg

26. 12. Druhý svátek vánoční jsme už tradičně trávili na Blaníku ve společnosti salaší. Letos bylo zcela jarní počasí, příjemné teploty, sluníčko. Vyjeli jsme o něco dřív, ale i tak už jsme přijeli na plné parkoviště a museli jsme zaparkovat na louce. Všude bylo plno lidí, psů a aut, hodně aut ještě přijíždělo,takže se upustilo od tradičního focení všech na parkovišti. Společné focení bylo až pod rozhlednou. Vyrazili jsme vzhůru, vybrali jsme si delší trasu, Ferrisek si pobíhal a četl zprávy od psích kamarádů, kteří šli před ním. Nahoře bylo plno, všude samý pes. Zapsalo se jich 80, na BSP v nouzi se vybralo krásných 6 500kč. Dostali jsme pamětní list a krásnou dřevěnou medaili. Při hromadném focení jsme se ani na společnou fotku nemohli vejít, ale bylo to fajn. Skvělá atmosféra, krásné počasí, nádherný sváteční den. Z Blaníku jsme si zajeli do blízkých Louňovic na skvělý obídek a završili tak super výlet.

Popis: img_6411.jpg

22. 12. Přípravy na Vánoce vrcholí, jen venku to vypadá, že bude jaro. Prosincové fotky jsou tady.

20. 12. Přinášíme fotodokumentaci a videodokumentaci z dnešního cvičení. Nejdříve jsme pocvičili poslušnost a pak se šlo do statku vyhledávat figuranty. Všichni byli šikovní, krásně hledali a štěkali, pejsky to moc baví.

13. 12. Dneska jsme po delší době trénovali vyhledávání osob. Je skvělé, že to našim pejskům tak jde,i přes pauzu nic nezapomněli a pracovali s chutí. Zkoušeli jsme jak vyhledávání figuranta na přímo, tak i v objektu. Starý statek nám pěkně posloužil, dokonce pejskové vyhledávali a museli označit dva figuranty. Všichni to krásně zvládli a bylo vidět, že je to moc baví. Dokumentace tentokrát chybí, ale příště to napravíme.

8. 12. Ferrisek byl celý rok hodný, čerti nám ho neodnesli. Dostal dárek, ze kterého byl nadšený:-) Sníh sice nemáme, ale mrzne, takže máme mrazivé fotky. Snad se i toho snížku brzy dočkáme, ať si Ferrisek zimu užije.

Popis: img_5974.jpg

LISTOPAD 2015

28. 11. Staročeský jarmark a rozsvícení vánočního stromečku, sněžilo, mrzlo, všude plno lidí. Prohlédli jsme si krásné ručně dělané výrobky, koupili nádherné věnce, dali jsme si svařák, bramborák. Ferrisek si užíval pozornosti ostatních návštěvníků, mazlení i pózování u rozsvíceného stromečku. Hezky jsme se vánočně naladili.

Popis: img_5219.jpg

22. 11. Hurááá, sněží. Když snížek vydrží a vykoukne i sluníčko, uděláme sněhové fotky.

17. 11. Sváteční den i ty předtím u nás propršely, tak jsem s páníčky lenošil.

8.11. Ferrisek pózoval v barvách podzimu, bylo krásně a teplo. Ferriskovi je už 33 měsíců a je to kus chlapa.

Popis: img_5049.jpg

1.11. Poprvé jsme se vydali na výstavu do Prahy a líbilo se nám tam. Ve třídě otevřené bylo  přihlášeno 9 psů a posuzoval pan Jovanovic Nemanja (SRB). Známku výborná si rozhodně neodnášeli všichni, často byly velmi dobré i v pořadí. Ferrisek se líbil a získal V2, res. CAC. Máme velkou radost. Skvělé zakončení letošní výstavní sezony.

Popis: img_4847.jpg

 

ŘÍJEN 2015

31.10. Krásný barevný podzim a my vyrazili do parku, užít si žlutých listů.

Popis: img_4760.jpg

 

22.10. Udělali jsme si výlet na zámek Hluboká. Ferriskovi se tam moc líbilo, tvářil se jako zámecký pán, byl velkou atrakcí pro japonské turisty a užíval si barev podzimu.

Popis: img_4510.jpg

11.10. MVP v Českých Budějovicích nás ráno přivítala chladným počasím, naštěstí jsme měli kruh v hale, takže to bylo dobré. BSP posuzoval pan Günther Ehrenreich. Byl velmi milý, usměvavý a všechna zvířata důkladně prohmatával. Nastoupili jsme do třídy otevřené a z počtu čtyř psů jsme získali známku výborná, 2. místo a titul res. CAC. Jsme na Ferriska pyšní, ještě byl po včerejšku unavený a moc se mu nechtělo běhat. Zítra odjždí s páníčkem na ryby, načerpat nové sílyPopis: smiley

Popis: img_4383.jpg

 

10.10. Dnešní "srandazávod" na cvičáku aneb II.ročník Zahrádecké tlapky. Bylo to fajn, počasí přálo, dělal se kotlíkový gulášek a cvičilo se. Disciplíny obsahovaly vše, co jsme trénovali, poslušnost, překážky, stopu i vyštěkávání figuranta. Ferrisek se snažil, vylosovali jsme si jedničku, takže jsme byli hned na řadě. K mému velkému překvapení jsem skončili na krásném druhém místě. Ferrisek má medaili a tašku plnou krásných cen. Moc díky za krásné ceny, super organizaci a za to, že vás všechny máme:-)

Popis: img_4312.jpg

ZÁŘÍ 2015

26.9. Konečně, vozíček je hotový! Ferrisek už tahá. Moc ho to baví, už vezl domů nákup:-) Podrobná dokumenatce tahání bude později.

Popis: 12011242_878309578921509_3474520042122964586_n.jpg

20. 9. NVP Brno a moc krásný slunečný den. Ferrisek nejmladší ve třídě otevřené, takže jsme na tuto výstavu nejeli s žádným velkým očekáváním. Berňáčky posuzoval pan Kukla, tak jsem byli zvědaví, jakou bude mít náladu a jak se mu budeme či nebudeme líbit. Získali jsme super posudek, nebylo v něm jediné negativum, dokonce bylo pochváleno i předvedení. Ano, dneska to Ferriska v kruhu bavilo. Výsledkem byla známka výborná, 1. místo v otevřené třídě a  titul CAC. Ferriskovo první čekatelství na českého šampiona. Jsme velmi šťastní, Ferrisku děkujeme. Ve třídách u feneček pan rozhodčí nezadal žádný titul, proto si našeho CAC vážíme o to víc.  V rozstřelu o titul Národní vítěz jsme nastoupili s pejskem z mezitřídy a ze třídy vítězů. Tento titul si zcela zaslouženě odnesl Ch. Conan Polepské údolí  a ještě k tomu přidal titul BOB. Naše rodná chovatelská stanice měla velmi úspěšný den!

Popis: img_4074.jpg

15. 9. Pořídili jsme aktuální fotky našeho Ferriska ve věku 31 měsíců. Chvíli musel pózovat, ale pak jsme si hráli s oblíbeným míčkem.

Popis: img_3978.jpg

12.9. Prožili jsme krásnou sobotu v Jedovnici u Brna na klubové výstavě. Setkali jsme se s kamarády a známými, Ferrisek tam měl i svou psí rodinu, takže jsme udělali i rodinné foto. Babička Ruthynka byla druhá ve třídě veteránek. Posuzoval nás rozhodčí z Francie, pan Pascal Hinque, byl velmi precizní, milý, dbal hodně na povahu. Ferris se mu líbil, chválil plnochrupost, nůžkový skus, krásné tmavé oko, líbil se mu i pohyb a milá povaha. Chvíli se u stolku rozhodoval, co napíše do posudku, zda výbornou či velmi dobrou. Nakonec jsme získali VD s pěkným posudkem. Za co tedy to vd, vlastně nevíme, ale i tak jsme spokojeni. Příště to třeba bude lepší. Odpoledne jsme se ještě zúčastnili svodu plemeníků a také soutěže Dítě a pes, kde se Ferrisek předvedl po boku Davídka. Šlo jim to spolu a získali medaili. Po výstavě jsme se vypravili k nedaleké propasti Macoše a udělali si procházku. Byl to moc prima den. Fotky máme tady.

Popis: img_3796.jpg

O víkendu nás čeká klubová výstava KŠSP. Ferrisek ještě není úplně v srsti, tak jsem zvědavá, co na to řekne rozhodčí z Francie. Už se těšíme na setkání s kamarády, tak snad vyjde i počasí  a užijeme si to.

6.9. Po prázdninové pauze jsme vyrazili na cvičák. Počasí je konečně pro pejsky přijatelné, ikdyž dneska dost foukalo, nám to nevadilo. Cvičili jsme v lese vyhledávání a vyštěkávání osob. Ferrisek přes prázdniny nic nezapomněl, pracoval s velkou chutí, byl rychlý. Dokonce se tak moc těšil na vyhledávání, že jeho temperament nevydržela karabina na vodítku, akdyž vyrazila vyhledávat Ennie, Ferrisek vyrazil taky, ikdyž byl uvázaný u stromu a čekal, až na něj přijde řada. Naštěstí se mu nic nestalo, je v pořádku, jen karabina je na dva kusy. Strom i vodítko vydržely:-)

Pokud máte doma nástěnný plánovací kalendář od časopisu Pes přítel člověka, můžete v něm právě teď v září najít fotku našeho Ferrise.Popis: yes

SRPEN 2015

27.-30.8. Báječné dny strávené na prázdninové výcvikovém pobytu na Pecce. Cestou na Pecku jsme navštívili pohádkovou přehradu Les Království, udělali si okolo procházku, Ferrisek se osvěžil a pokračovali jsme do kempu na Pecce. Opět jsme se naučili mnoho nového ve výcviku, základy OB, cvičili jsme ve výstavním kruhu, jezdili na raftu, koupali se, vyslechli zajímavé přednášky, odpočívali jsme. Bylo to fajn a už se těšíme na jaro:-) Naše fotky najdete tady.

22.8. Mikroregionáda v Onšově a my s Ferriskem měli vlastní stanoviště. Dětem se pejsek moc líbil. Některé se zpočátku bály, ale během chvilky poznaly, že Ferrisek je velký méďa, který se chce mazlit. Některé věděly, co je za plemeno, ale spousta z nich netušila. Ale jaké má krásné barvičky a oči, to věděly všechny děti.

17.-21.8. Ferrisek s páníčkem rybařili, tentokrát na Vltavě. Výprava to byla úspěšná, užili si to. Fotky tady.

Popis: img_2334.jpg

9.8. Již po třetí jsme se vydali na krajsou výstavu do Týna nad Vltavou. Moc se nám tam líbí, výstava je vždy perfektně organizačně zvládnutá a nejinak tomu bylo i letos. Ikdyž panovala velká horka, vyjeli jsme brzy ráno, abychom si zabrali místa pod stromy ve stínu, což se taky povedlo. Všude byly i nádrže s pitnou vodou, takže bylo postaráno  o pitný režim pejsků i páníčků.

Posouzení bylo rychlé, v kruhu jsme byli max. 2 minuty, pan rozhodčí vůbec neměl náladu, bral to rychle a bylo vidět, že ho moc nezajímáme. Byli jsme asi seštým psem, kterého ten den posuzoval a už nebyl moc příjemný, jakou měl asi náladu po dalších třiceti psech? Ferrisek získal V1, VT a krásnou zlatou medaili. Moc jsme nefotili ostatní pejsky, po posouzení jsme se vraceli zpět na naše místečko ve stínu, kde nám bylo dobře. Ferriska ani nebavilo focení s medailí a uměl to dát najevo:-) Po společném focení jsme si dali obídek a šup domů, kde si Ferrisek zalezl do stínu na kamennou dlažbu a byl nejspokojenější. Zkrátka letní výstavy nejsou nic pro nás. Ferrisku díky, žes to zvládnul, jsme na tebe pyšní.

Popis: img_2226.jpg

8.8. Ferriskovi je 30 měsíců, páník mu vyrábí vozíček a už máme za sebou první testovací jízdu. Popis: yes

ČERVENEC 2015

25.7. Rybářská dovča skončila a na dnešek byla naplánovaná kulturí akce, kde Ferrisek nemohl chybět. Počasí si opět hrálo, takže teploty se odpoledne vyšplhaly ke 30 stupňům, takže na oslavu 120 místního SDH jsme vyrazili bez Ferriska. Program byl velmi bohatý a pestrý, pokračoval až do večera. Takže když se k večerru ochladilo, nastal čas jít pro Ferriska, aby se taky podíval na hasičskou techniku a zapózoval nám. Opět si to moc užíval, hromady lidí, hasičská auta, děti, hudbu místní kapely. Nerozhodily ho ani hasičské houkačky nebo lákadla u stánků s občerstvením. Byl moc šikovný, ale dlouhé pózvaní ho nebavilo, takže s Ferriskem máme jen pár fotek.

17.7. Ferrisek s páníčkem vyrazili na ryby. Tentokrát svou rybářskou dovolenou tráví na Moravě. největší tropická vedra tak strávili u vody a ve vodě, takže se to Ferriskovi moc líbilo. Jen ty ryby byly líný:-)

8.7. Další měsíc uběhl jako voda a tady jsou nové fotky Ferriska.

Začaly nám prázdniny a s nimi i tropické teploty. S kamarády ze cvičáku jsme měli naplánovanou procházku k Chýnovským jeskyním. Nakonec jsme jeli bez pejsků, horka dávala zabrat i nám. Pejsci odpočívali doma a my se vydali na procházku přes 2km dlouhou, kterou jsme zakončili prohlídkou jeskyní. Všichni jsme byli nadšení, je to tam nádherné.

ČERVEN 2015

30.6. Znovuotevření Zoo Tábor-Větrovy a my s Ferriskem jsme byli u toho. Do zoo proudily davy lidí, bylo horko, ale my jsme si to moc užili. Ferrisek v zoo vzbudil veliký obdiv, ani jsme nepočítali, kolik lidí ho chválilo, byly jich desítky:-) Hodně malých dětí se sním přišlo pomazlit a pohladit si ho, několikrát pózoval návštěvníkům k focení. Byl obdivován a moc se mu to líbilo. Já, jako panička jsem byla patřičně hrdá, ne proto, že ho lidi obdivovali, ale především na to, jak úžasně a přátelsky se s dětmi i dospělými mazlil, nechal se hladit, ochotně se fotil s cizími. Ferisek je zkrátka pohodář, takže ho davy lidí, zvířata v zoo ani hudba z reproduktorů nevyvedly z míry. Ikdyž bylo horko, zvládli jsme to, nosili jsme s sebou kbelík s vodou, odpočívali jsme ve stínu. Asi po půl hodině se zatáhlo, takže bylo velmi příjemně. Lidí bylo všude moc, ale i tak máme nějaké fotky.

23.6. Udělali jsme si prima výlet za štěňátky do Ferriskovy domovské chovatelské stanice. Přivítala nás banda devíti nádherných chlupatých kuliček. Byli naprosto úžasní, nádherní, mazlicí, zkrátka miláčkové. Ještě, že jsou všichni už zadaní, jinak nevím, nevím. Třeba bychom domů nejeli s prázdnou. Takže "H" miminka buďte v nových rodinách moc šťastná. Děkujeme naší skvělé paní chovatelce, že jsme se mohli přijet pomazlit s nádhernými plyšákyPopis: smiley

Popis: img_0750.jpg

21.6. První letní den, ale teplota tomu moc neodpovídá. Nám to vůbec nevadí, chodíme na procházky, jezdíme k vodě, stopujeme, cvičíme poslušnost a užíváme si společné chvíle. Ferrisek je šťastný a my s ním.

Popis: img_0730.jpg

8.6. Další měsíc utekl a našemu chlapečkovi je už 28 měsíců. Stále sundává svůj kožíšeka  připravuje se na letní sezónu. Když má páník volno, vyrážejí společně k vodě. K večeru jedou, chytají, v noci spí a k ránu zase chytají. Takové jednodenní akce, ale bývají úspěšní a úlovky mají. V týdnu si úlovek přivezl i Ferrisek, ovšem nikdo nadšený nebyl. neskutečný odér, který se jen těžko vyvětrá a co hůř odstraní z Ferriska. Kdo neucítil, zkrátka neuvěří, ale tato psí voňavka byla směsí zkvašených rybích vnitřností, rozkládající se ryby  a močky, fůůj. Ferriska čekala koupel, ale i po necelém týdnu jsou zbytky psího parfému ještě cítit. V těchto vedrech jezdíme s Ferriskem k potůčku. Máme to asi pět minut autem, takže je Ferrisek spokojený, že se sveze, pak jdem asi 200 metrů lesem a jsme u potůčku. Ten je krásně čistý, ne moc hluboký, ale najdou se v něm i hlubší místa na plavání. Takže Ferrisek se brouzdá potůčkem, chodí si sem a tam, cestou  v něm i pije. Tohle procházení ho krásně osvěží a tváří se moc spokojeně. Fotky máme tady.

KVĚTEN 2015

30.5. Tento víkend se v Zárybniční Lhotě u Tábora konala výstava švýcarských salašnických psů. Odpoledne probíhal svod plemeníků, na kterém byl předveden i náš Ferrisek. Fotky s kamarády, ze svodu plemeníků a závěrečných soutěží jsou tady.

17.5. Dnes jsme si na cvičáku pěkně zacvičili, taky jsme zkusili něco nového- vyštěkávání a vyhledávání figuranta. Máme fotky i videa. Pejskům to moc šlo.Popis: yes

11.-15.5. Ferrisek s páníčkem opět strávili týden na rybách. Užívali si krásného počasí a chytili i zajímavé úlovky. Ferrisek se projížděl na člunu, kámošil s labutěmi, ulovenými rybami  a odpočíval.

8.5. Ferriskovi je 27 měsíců, váží 51kg. Konečně shazuje ten huňatý zimní kožich a připravuje se s páníčkem na další rybářskou výpravu.

30.4.-3.5. Jsme na výcvikovém pobytu na Pecce. A program je opět bohatý. Ve čtvrtek k večeru jsme všichni najeli na Pecku, aklimatizovali se a od pátečního rána se začalo cvičit. Pocvičili jsme poslušnost, naučili se dobře vystavovat, vyslechli jsme si zajímavou přednášku o psích hlavolamech i  s názornou ukázkou šikovného Baryčka, tahali jsme vozík. Každý pejsek vezl svého pána. Večer byl čarodějnicko-májový večer, kde zajména děti ukázaly své krásné masky. Opékaly se buřtíky, zkrátka pohodička. V sobotu jsme také pilně cvičili, zkoušeli jsme i překážky a ty Ferriska opravdu bavily. Dneska tahal ve vozíku páníčka, takže uvézt přes 90kg není pro Ferrise problém. Tak snad nám páník ten vozík už konečně vyrobí:-) Odpoledne hodně svítilo sluníčko, tak jsme vzali pejsky k vodě, kde nám byly ukázány základy záchranářského výcviku ve vodě. Novofundlačka Klotilda byla opravdu úžasná! Večer se opět opékalo, tentokrát buřtíky a žebra. Pak se vyráželo na noční stezku odvahy i s pejsky. Šlo se lesem a Ferrisek celou cestu vrtěl ocasem a chvílemi ukazoval, že umí také štěkat. Večer lehnul do chatky a spal až do rána, ani jsme o něm nevěděli. Nedělní dopoledne patřilo již tradičně závodu družstev. Letos byla zařazena i nová překážka, takže to bylo zajímavé. Před obědem se vyhlásily výsledky, každý si odnesl nějakou cenu. A po svíčkové se už bohužel jelo domů. Moc díky všem, bylo to parádní. tak zase v létě, ahoj:-) Fotky samozřejmě máme.

DUBEN 2015

26.4. Dnešní cvičák byl super. Panovalo pěkné počasí, takže jsme trochu pocvičili a pak se opékaly buřtíky. Na socializaci přijela i štěňátka, která se těch našich "dospěláků" vůbec nebála. Prima zakončení neděle. Podívejte, jak jsme se měli krásně.

21.-25. 4. První letošní rybářská výprava. Ferrisek si to opět s páníčkem náramně užil. Vrátil se táák odpočatý, až byl unavený a líný z toho odpočívání. V sobotu už se z toho odpočívajícího režimu postupně dostával do "normálu". V neděli pojedeme cvičit, tak musí být aktivní. Fotky.

17.4. Dnes nám z ČMKU přišel dopis. Ferrisek je přeregistrovaný a zařazený mezi krycí psy. Máme velkou radost!Popis: yes

12.4. Na dnešním cvičáku se nás moc nesešlo, ale cvičili jsme pilně. Pár fotek máme tady.

12.4. Dnes by oslavil 13. narozeniny náš první bernský chlap, náš Jim z Akátové aleje....

8.4. Ferrisek už je 26 měsíční chlap. Je to mohutný pes, ale váhově se ještě nedostal přes 50 kilogramů. No není se čemu divit, je to akčňák, který má mnoho energie, výskoky, otočky ve vzduchu, lítání za míčkem, to všechno dělá moooc rád. Nové fotky budou o víkendu.

Popis: img_8789.jpg

6.4. Odpoledne jsme jeli na cvičák. Sešlo se nás dost, tak jsme vyrazili s pejsky na procházku do lesa. Počasí si s námi pěkně hrálo, takže po hodině a půl v lese jsme přišli jako sněhuláci. Sněžilo a sněžilo, Ferris byl ve svém živlu, válel se, lítal ve sněhu a ochutnával ho. Fotky nejsou, fotit se prostě nedalo.

5.4. Chumelení, sněžení, zima, při pohledu z okna i na teploměr to spíš připomíná Vánoce, než Velikonoce. Ale  podle kalendáře je duben. Počasím jsme se nenechali odradit a vyrazili jsme směr Mokrsko, již na 7.ročník velikonočního výšlapu na Veselý vrch. Cestou sněžilo, ale jakmile jsme dorazili do Mokrska, přestalo, začalo i svítit sluníčko, jen ta teplota byla stále nízko. Sešlo se 40 pejsků s páníčky a moc se to povedlo. Vybralo se na berňáčky v nouzi přes 4000 korun, dostali jsme krásný pamětní list a nádherný perníček. Rozhledna byla otevřená, občerstvení také bylo zajištěno. Popovídali jsme, poseděli, společně se vyfotili a vyrazili dolů k parkovišti. Cestou dolů nám dělali společnost Clark a Elis s paničkami. Kluci lítali, Eliska je přeci dáma, tak blbinky moc nedělala:-)  Děkujeme za dnešní krásný den a už se těšíme na další podobnou akci. Naše fotky.

Popis: img_8708.jpg

1.4. Aprílové počasí je tady! Opět u nás nasněžilo, takže když nebyly bílé Vánoce, budou bílé Velikonoce:-)

BŘEZEN 2015

29.3. Změna času nás nerozhodila, tak jsme ráno vyrazili na procházku ke stožáru hydrometeorologické stanice. Šli jsme lesem, pak polní cestou, užívali si krásného sluníčko, ikdyž chvílemi dost foukalo. Ferrísek lítal, pózoval a pak se osvěžil v potůčku. Odpoledne jsme vyrazili na cvičák. Stihli jsme pár fotek, než se počasí pokazilo a rozpršelo se. Pršet vydrželo až do večera. Už se těšíme, až se dočkáme těch krásných sluníčkových dnů.

Popis: img_8579.jpg

21.3. Dnes byl pro Ferriska důležitý den, účastnil se bonitace, kde se podrobně posuzují klady a zápory daného jedince. Pes splňuje podmínky a je chovný, tudíž může zasáhnout do chovu, nebo má vady, kvůli kterým do chovu nezasáhne. A jak jsme dopadli? Musím říct, že nad očekávání dobře. Panička od rána nevózní, cestou do Mladé Boleslavi nesvá jako blázen. Moc to prožívala:-) Ferrisek v klidu a pohodě, ostatně jako vždy. Nastoupili jsme ve slupině 3, od 13:30. Nejdříve administrativa, předložení výsledků všech povinných vyšetření, pak důkladné přeměření výšky, délky a dalších důležitých partií těla. Pak jsme se došli vyfotit do bonitační karty a pak jen čekat na podrobné posouzení v kruhu. Ferrisek se líbil. Prošli jsme s kódem 525 AOS 55 A0neg. Což znamená pes vysoký 69cm, tmavé oko, nůžkový skus, odpovídá standardu, klenutá bedra, za pohybu vysoko nesený ocas, typické rozložení bílých znaků, vyrovnaná a sebejistá povaha. DKK-A/A, DLK-0/0, OCD. neg. Ferrisku díky, jsi prostě úžasnýPopis: heartMoc děkujeme naší skvělé paní chovatelce, která nás přijela na bonitaci podpořit.

8.3. Ferrisek je zas o měsíc starší, je mu 25 měsíců. Je to krásný velký a mohutný pes, výborně pohyblivý, rád si hraje, aportuje  a lítá vzduchem:-)

Popis: img_8174.jpg

Krásné slunečné počasí a jarní teploty našich chlupáčům sice moc nepřejí, ale i tak zvládli cvičení moc dobře a byli šikovní. Sluníčkové fotky ze cvičáku.

Popis: img_8264.jpg

1.3. Vyrazili jsme na cvičák, cestou začalo pršet. Focení jsme pro dnešek vzdali. Prvních pár minut cvičení pršelo, pak i padal sníh. Než jsme docvičili, přestalo pršet i sněžit a na chvilku dokonce vysvitlo i sluníčko. Opravdu bláznivé počasí.

ÚNOR 2015

20.2. Únor je krásně sluníčkový, takže jsme opět fotili:-)

15.2. Po nějaké době jsme opět měli na cvičáku fotografa, takže dnešní fotky jsou tady. Dnes se nás mnoho nesešlo, ale i tak jsme si pěkně zacvičili. Pejskům to šlo.

9.2.-15.2. tento týden najdete fotku Ferriska v kalendáři klubu švýcarských salašnických psů.Popis: wink

8.2. Ferrísek má narozeniny! Dneska mu jsou 2 roky. Takže zlatíčko naše, přejeme Ti hlavně moc, moc zdravíčka  a dlouhá léta s námi. Máme Tě rádi. Všechno nejlepší.Popis: heart

Ferrisek dostal plno dobrot, upekla jsem mu játrové sušenky, které mu moooc chutnaly. Oslava proběhla uvnitř, venku by nás silný studený vítr odnesl. Odpoledne jsme ale stihli udělat pár větrných, ale sluníčkových fotek.

Popis: img_7622.jpg

7.2. Poprvé jsme se zúčastnili Duocacibu v Brně. Mile nás překvapil koberec po celém kruhu, takže to pejskům neklouzalo. Posuzovala maďarská rozhodčí paní Vácsi - Balogh Zsuszanna. Byla velmi milá a posuzovala pečlivě. Ferrisek získal moc hezký posudek, dle slov paní rozhodčí je to velký elegantní pes. Byl ohodnocen známkou výborná.

3.2. Dnes jsou to dva roky co nás navždy opustil náš první bernský salašnický pes. Jimíčku moc nám chybíš.Popis: heart

LEDEN 2015

30.1. Konečně máme zase sníh, tak jsme udělali několik sněhových fotek. Byli jsme na procházce v lese, u potůčku. Ferrisek aportuje, lítá, válí se ve sněhu. Tohle počasí má moc rád.

Popis: img_7310.jpg

8.1. Ferriskovi je 23 měsíců, zimu si moc užívá, dovádí ve sněhu  a je spokojený.

Popis: img_7026.jpg

4.1. Vyrazili jsme do Brna na první letošní výstavu. BSP posuzoval pan František Šimek a my byli zvědaví na jeho posuzování. Posuzoval důkladně, svižně a přísně. Známku výborná nedal každému, někdy zadal pouze dvě výborné v celé třídě, zbytek v pořadí měli velmi dobrou. Ferrisek se panu rozhodčímu líbil, získal známku výborná 2, res. CAC. Udělal nám velikou radost. Hezký vstup do výstavní sezony:-)

1.1. Vrátili jsme se z hor, kde jsme si to moc hezky užili.