Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2014

5. 11. 2017

PROSINEC 2014

loonapix_14190176581501392000.jpg

31.12. Poslední den v roce jsme se vydali do Orlických hor, kde jsme oslavili Silvestr společně s naší psí rodinou a dalšími psími i lidskými kamarády.

27.12. Trocha sněhu napadla i  u nás, dokonce svítilo i sluníčko, takže máme pár foteček. Ferrisek je ze sněhu nadšený.

img_6707.jpg

26.12. I letos na druhý svátek vánoční jsme vyrazili na 7.ročník výšlapu salašníků na horu Blaník. Je to už  taková tradice a nechyběli jsme na žádném ročníku. Letos na Blaníku sněžilo, sešlo se téměř 70 pejsků, na berňáčky v nouzi se vybrala hezká částka. Fotky máme tady,  společná fotka pod rozhlednou se fotila za hustého sněžení.

8.12. Ferrisek je zas o měsíc starší. Konečně pochopil, že bude zima, tak už kožíšek nesundává, ale pomalu nabírá. I nadále jezdí s páníčkem na ryby, ale už se nekoupe, jen si namočí packy. Tahání v postroji mu jde. Co nejdříve přidáme fotky. Jedna dnešní rybářská.laugh

1.12. Na letošní rozsvícení stromečku, staročeský jarmark a čerty jsme se vypravili ještě za světla, abychom si prohlédli krásné adventní výrobky, ochutnali dobroty na zahřátí a shlédli mikulášskou nadílku a čerty, v jejichž pekle bylo opravdu horko a plameny šlehaly vysoko. Ferrisek tohle vše samozřejmě absolvoval  s námi. Fotky

LISTOPAD 2014

17.11. O státním svátku jsme se zúčastnili 1. ročníku výšlapu na Studený vrch, který pořádala chs Czech paws. Sešlo se 29 pejsků se svým lidským doprovodem, na parkovišti jsme udělali spolenou fotku a vyrazilo se k rozhledně. Cesta byla velmi příjemná, vedla lesem, nekonalo se žádné prudké stoupání. Když jsme dorazili k rozhledně byli jsme mile překvapeni dostatkem posezení, dokonce bylo i připravené ohniště na opékání špekáčků či klobás, které jsme si společně s dalším občerstvení mohli na místě zakoupit. Po posilnění opečenou klobásou, dobrou kávou jsme se došli zapsat, přispěli na berňáčky v nouzi, dostali jsme krásný pamětní list. Nakonec jsme u rozhledny opět udělali hromadné foto, rozloučili se a vydali se na cestu k parkovišti. Poznali jsme nové přátelé, hezky si popovídali, pejskové se proběhli a kamarádili se. Ikdyž to na Studený vrch nemáme zrovna nejblíže, moc se nám tam líbilo a určitě se tam vypravíme znovu.

15.11. Byli jsme cvičit, tentokrát Ferrisek cvičil s páníkem. Panička byla v roli fotografky. Počasí už je čistě podzimní, sychravo, žádné sluníčko a brzká tma. Nějaké fotky máme zde.

8.11. S kamarády ze cvičáku jsme podnikli výšlap na nedaleký vrch Křemešník. Udělali jsme si 6 kilometrovou procházku lesem, ochutnali zázračnou vodu ze studánek a procházku jsme zakončili na Křemešníku obědem. Bylo to moc prima, počasí nám tolik nepřálo, ale slabý deštík jsme zvládli. Fotky ze super procházky.

8.11. Ferrisek je zas o měsíc starší. Ke svým 21 měsícům dostal nový postroj do tahu, takže bude trénovat. Podzimní počasí si velmi užívá, líta po poli, aportuje jablka a kámoší s našimi kocourky.

2.11. Fotky z dalšího cvičáku. I tentokrát bylo moc hezky a pejskové moc šikovní.

ŘÍJEN 2014

26.10. Krásné podzimní počasí stále trvá, tak i dnes jsme na cvičáku fotili naše šikovné psí kamarády.

18.10 Dnes bylo pěkné podzimní počasí, tak jsme na cvičáku udělali pár fotek.

11.10. Společně s kamarády ze cvičáku jsme si udělali výlet na horu Blaník. Počasí bylo moc pěkné, na kopec i z něj proudily davy lidí. Všem se nám tam moc líbilo, pejsci byli vzorní. Pár fotek tady. A my s Ferriskem si v prosinci dáme repete

 

8.10. Oslavil Ferrisek 20tý měsíc života. Je to kus psa, občas s ním ještě cloumá puberta, ale většinou to s ním jde Jako  dárek dostal týdenní pobyt s páníčkem na rybách, kde lenošili, užívali si vody, člunu, pohody, tak, jak to oba mají rádi. Tentokrát i něco málo nafotili.

 

img_5073.jpg

 

ZÁŘÍ 2014

27.9. Vzali jsme na cvičák i foťák a při krásném slunečném odpoledni jsme udělali pár fotek a videjí.

20.9. Strávili jsme pár dní s páníčkem na rybách. Bylo slunečno, pohodově, Ferrisek byl moc hodný, projížděli jsme se na člunu, odpočívali, hráli si.  Fotky

13.9. Byli jsme s Ferriskem na klubové výstavě v Zárybničné Lhotě. Bylo přihlášeno velké množství pejsků 355 a posuzovali velmi známí zahraniční i čeští rozhodčí, odborníci na plemeno. Počasí nakonec docela vyšlo, bylo sice mokro, ale nepršelo. Nastupovali jsme v mezitřídě  a posuzoval nás velký odborník na bernské salašnické psy, rozhodčí ze země původu-Švýcarska, pan Claude Sautebin. Byl velmi milý, posuzoval důkladně, v kruhu chtěl vždy jen jednoho psa, aby se mu mohl důkladně věnovat. Byl přísný, zadal pouze 2x známku výborná, 1x známku dobrá a zbytek byly známky velmi dobré. Ferrisek získal moc pěkný posudek, kterého si vážíme  a známku velmi dobrá. Celou výstavu jsme si užili, potkali mnoho známých a kamarádů, taky jsme i něco málo nafotili.

 

img_4309.jpg

 

7.9. V neděli jsme vyrazili na 5. ročník krajské výstavy v Týně nad Vltavou. V loni to byla Ferriskova první výstava, moc se nám tam líbilo, takže jsme letos opět vyrazili. Naše plemeno, stejně jako minulý rok, posuzoval pan rozhodčí Hořák. Ferrisek se mu  líbil a v mezitřídě mu zadal výborný 1, vítěz třídy. Máme  z Ferriska radost, získal pěkný posudek, byl dobře naladěn, hezky spolupracoval a za odměnu si u stánku vybral dobroty-sušená vepřová ouška.

img_4116.jpg

 

1.9. Z výcvikového pobytu na Pecce jsme se vrátili plní nových zážitků. Program byl opravdu, opravdu bohatý. Cvičili jsme v družstvech, nacvičovali jsme ve výstavních kruzích, pejsci tahali vozíky, zkoušeli jsme jízdu na raftu, opékalo se prasátko, prošli jsme si stezku odvahy, u ohýnku jsme si  opekli buřtíky, vyslechli si zajímavé přednášky. Potkali jsme spoustu kamarádů, poznali nové, naučili se zas něco nového, udělali jsme společné foto Ferriska s maminkou. Navštívili jsme hrad Pecku, prošli jsme se po lesích, zkrátka skvělá dovolená.Koukněte na   fotky.

 

img_3307.jpg

 

SRPEN 2014

28.-31.8. Vyrážíme na letní výcvikový pobyt na Pecku, moc se těšíme a věříme, že si skvěle užijeme poslední dny prázdnin.

27.8. Tak máme sbaleno, snad jsme na nic důležitého nezapomněli. Zítra můžeme vyrazit. Ferrisek už se moc těší, když jsem nosila věci no auta, sedl si do kufru a už chtěl vyrazit na cestu. Takže zítra hurá na Pecku.

24.8. Dnes jsme si na cvičáku pochutnávali  na kotlíkovém gulášku. Pocvičili jsme, pak jsme si dali gulášek a další dobroty, popovídali si a hezky se rozloučili s prázdninami. Gulášek byl výborný a celé to bylo moc fajn. Pár foteček.

23.8. Přijali jsme pozvání na rybářské závody do Hořepníka. Užili jsme si moc prima odpoledne, ikdyž ryby byly dost líné a nebraly. Ferrisek si užíval přízeň naší i dalších lidí, kteří byli ochotní se  s ním mazlit. Byl moc hodný a trpělivě čekal společně s námi na tu velkou rybu. Bohužel žádná velká ryba nepřišla, ale i tak jsme byli spokojení a páneček získal i nějakou tu cenu. Fotky  z pěkného odpoledne.

8.8. Na tohle hezké datum připadají 18ti měsíčniny našeho chlapečka. Dostal své oblíbené velké kosti, takže se rozhodně nenudí a má o zábavu postaráno. Dalším dárkem je frisbee pro pejsky, ze kterého je Ferrísek opravdu nadšený. Ač je horko, s radostí pro své nové oranžové frisbee běhal, chytal ho a hrdě ho nosil. Je to náš hračička. Fotky z 18 měsíce jsou tady.

 

img_2328.jpg

 

 ČERVENEC 2014

29.7. Ferrísek si léto užívá, chodíme se koupat, rybařit,  dovádí s kamarádkou Winky. Jen ta velká horka mu moc nesedí, jeho apetit se trochu zmenšil. Není se čemu divit, když vládnou několik dní tropické teploty, nejraději leží ve stínu, nebo se chladí ve vodě, na procházky vyrážíme večer a pak si dá večeři s chutí. Rozhodovali jsme se, zda vzít Ferríska k moři, ale po důkladném zvážení jsme rozhodli, že pro něj bude lepší zůstat doma. Ale o koupání a dovolenkování určitě nepřijde, už je v plánu dovolená u sladké vody, aby se mohl koupat, cachtat se a  pít přitom vodu, aportovat a plavat dle libosti.

20.7.Odjíždíme na dovolenou, další aktualizace bude až se vrátíme

20.7. Tropická vedra a i přesto jsme vyjeli do Mladé Boleslavi. Kruh byl krytý, takže jsme nebyli na přímém slunci, ale i tak to bylo náročné. Prostředí se nám velmi líbilo, ale asi to bylo naposledy, co jsme jeli v červenci na výstavu.

14.7. Fotky ze včerejšího cvičení jsou tady. Tentokrát s Ferriskem cvičil páníček a panička dělala fotodokumentaci. Klukům to šlo dobře, ikdyž celý týden měli na rybách odpočinkový režim. Teď nás čeká na cvičáku dva týdny pauza, bude se odpočívat. Tak uvidíme, jak nám to po pauze zase v srpnu půjde.

8. 7. Ferriskovi je 17 měsíců, je to náš psí puberťák, občas má ještě pubertální nápady, jinak je to rozumný a poslušný kluk. Léto si užívá, velmi mu chutná letní ovoce, jako jsou třešně-samozřejmě počká, až je panička vypeckuje, meloun, maliny. Nepohrdne ani domácí okurkou ze skleníku nebo hrachovými lusky.

7. -12. 7. Vyrazil Ferrísek s páníčkem a dalšími dvěma kamarády na ryby. Výprava to byla úspěšná, ryby braly, počasí vyšlo krásné, Ferrísek si užíval koupání, jízdu na člunu, lenošení  a mazlení. Páníček vše poctivě dokumentoval, tak se podívejte jak se měli krásně.

 

img_0605.jpg

 

1. 7. Ferrísek se s páníčkem chystá na týdenní rybářský pobyt. Čekání si krátí s kostí. :-)

img_9822.jpg

 

ČERVEN 2014

18.6. Máme výsledky Ferriskových rentgenů kyčlí, loktů a ramen. Náš pohyb milující chlapeček dopadl skvěle, je naprosto zdravý. DLK(ED) 0/0 DKK (HD) 0/0 a OCD negativní. Máme velkou radost. Ferrísku, už můžeš lítat, dovádět a skákat bez omezení.

15.6. V neděli jsme vzali Ferríska na procházku k rybníku. Ikdyž nebylo nesnesitelné horko, Ferrísek  se s radostí prošel rybníkem, celý mokrý se pak šel o mě osušit:-) K večeru jsme jeli cvičit.  Vyzkoušeli jsme i něco nového-speciální cviky. Fotky zde.

 

Přinášíme fotografie z 16. měsíce života našeho Ferríska. Ferrísek shodil už všechnu starou srst, aby mu nebylo v těchto vedrech tolik horko. Osvěžuje se melounem, který mu velmi chutná, odpočívá ve stínu a také se cachtá ve vodě. Cvičit chodíme až k večeru, kdy není tolik teplo a musím pejsky pochválit, jsou to šikulky za každého počasí.

KVĚTEN 2014

Vzhledem k tomu, že téměř celý květen prší a nebo panují velká vedra, nenafotili jsme žádné nové fotky. Doufám, že červnové počasí bude rozumnější a fotografování bude přát

9.5. Ferrískovi je už 15 měsíců, je to velký kluk, puberťák, zlatíčko  Dnes jsme byli u paní doktorky na očkování. Dostal velkou pochvalu za to, jak byl šikovný, za skvělou přátelskou povahu, za super kondici. Že skvěle spolupracoval u očkování, u injekce to vypadalo, že ani netuší, že je očkován, dostal od paní doktorky piškotek a  balíček dobrot s sebou domů.

 

img_8458.jpg

 

DUBEN 2014

30.4.- 4.5. Prožili jsme krásné dny na výcvikovém pobytu na Pecce. Hezky jsme si to užili, naučili se spousta nového, potrénovali poslušnost, pocvičili jsme tunely, naučili jsme se áčko, pobavili jsme se na čarodějnicko-májovém večeru, Ferrískovi maska slušela. Opekli jsme buřtíky, prasátko, zúčastnili se vědomostního závodu, který naše družstvo vyhrálo, Ferrísek si vyzkoušel tahat vozík a mě v něm, což bylo opravdu úžasné  Vyslechli jsme si pár zajímavých přednášek. Poslední den jsme zakončili táborovým závodem, byla legrace, dostali jsme krásné ceny. Ani se nám nechtělo domů, děkujeme všem. Fotky máme tady.  Setkali jsme se i s paní chovatelkou, která přivezla i mamku Balidku. Na fotce Ferrísek s maminkou Balidou.

 

img_7974.jpg

 

27.4. Byli jsme na mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích. Nejeli jsme sami, společnost nám dělala kamarádka Pavla se svou Nirinkou. Užili jsme si prima den a výsledky našich pejsků nás velmi potěšily. Bernské psy posuzoval pan Adlt a ačkoli bylo přihlášeno méně berňáků, třídy mladých, jak u psů tak i fen byly početně zastoupeny. Tř. mladých psi (9) a náš Ferrísek, ač srst není zrovna ve výstavní kondici získal moc hezký posudek, známku výborná a nakonec i skvělé třetí místo. Jsem moc ráda, že hezky spolupracoval, ikdyž to nebylo jednoduché, protože být ve třídě se psem, který by nejradši své soupeře "sežral" nebo neustále vyvolával rvačku a ještě v ne moc velkém kruhu, není úplně ideální. Naštěstí se pak pes uklidnil  a vše proběhlo  v klidu. Pan rozhodčí měl dobrou náladu, posuzoval korektně, nic mu neuniklo. Nirinka také zabodovala a ve své třídě(8) získala výborná 2. Skvělé výsledky, máme opravdu radost. Fotky

 

img_7038.jpg

 

24.4. Krásné dubnové počasí si s Ferrískem užíváme. Tady jsou fotky z našich dubnových procházek.

20.4. Byli jsme na 6. ročníku velikonočního výšlapu na Veselý vrch u Mokrska. Za ty roky, co se účastníme, jsme zažili počasí velmi rozmanité. Letos bylo počasí skvělé a my si výšlap velmi užili. Ferrísek měl na velikonočním výšlapu premiéru a myslím, že byl velmi spokojený. Sešlo se 44 pejsků, hromada páníčků, takže u rozhledny bylo rušno. Moc děkujeme za pamětní list a krásný perníček. Cestou zpět jsme se kochali výhledem na slapskou přehradu a v Pecínově jsme obdivovali krásné koně. Fotky ze skvělě stráveného dne.

13.4. Dnes se nás na cvičáku sešlo dost a různorodost cvičících pejsků je veliká. Jak nám to šlo a kdo všechno dnes cvičil se podívejte tady.

12.4. Dnes by oslavil krásné 12. narozeniny náš první milovaný berňáček -Jim z Akátové aleje.

8.4. Našemu Ferrískovi už je 14 měsíců, je to "kus chlapa", ale povahou stále umazlené štěňátko, které se chce chovatRád si hraje a aportuje, už byl s páníčkem na rybách, kde vyzkoušel, jaká je letošní voda. Vyrazili jsme na kopec k lesu, hezky se prošli, házeli aportky a udělali i nějaké fotky.

6.4. Fotky z dnešního cvičení jsou jako vždy ve fotoalbu, tak můžete mrknout, jak nám to cvičení jde.

BŘEZEN 2014

30.3. Po delší době přinášíme fotečky ze cvičení, konečně nám přálo i počasí. Svítilo sluníčko, bylo cekem teplo. Pejsci cvičili  s chutí, dostatečné pauzy na pití a pobyt ve stínu byl samozřejmostí. Fotky k prohlédnutí.

23.3. Včerejší nádherné jarní počasí jsme trávili procházkou u řeky a trochu fotili. Ferrísek se procházel řekou, sledoval kačenky, společně jsme si užívali sluníčka. Včera jsme chodili v kraťasech, dneska u nás sněží. Zní to neuvěřitelně, ale je to tak.

8.3. Ferrískovi je 13 měsíců. Je to náš velký a hodný psí kluk:-) Přinášíme dnešní fotečky, na kterých se věnuje své velké zálibě-aportování klacků. Také jsme byli cvičit, užili si moc prima den s ostatními psími kamarády, bohužel páníček-fotograf, měl pracovní povinnosti, takže bez fotodokumentace.

1.3. Poslední únorový den jsme si s Ferrískem udělali výlet. Nejdříve mě Ferrísek s páníčkem přivítali v Táboře na nádraží, kde bylo naše "štěňátko" velmi obdivováno, pak jsme společně pokračovali kousek za Tábor, do Větrov, kde se nachází zoologická zahrada. Do této zoo je pejskům vstup povolen, takže jsme toho využili, abychom Ferríska seznámili s dalšími zvířaty a aby zažil něco nového. Zpočátku byl trochu vykulený z tolika neznámých a nových pachů, ale ihned pochopil, že to v zoo bude bezva. Musím říct, že jsme byli z této zoo opravdu nadšení, krásné prostředí, nádherná zvířata. Ferrísek byl nadšený z tolika nových zvířat. Velmi se mu líbily malé opičky a nosálové, velký úspěch u něj měla i domácí zvířata. Na druhou stranu Ferrísek nejvíce zaujal krásnou smečku arktických vlků, kteří ses ním přišli seznámit až k plotu a byli od nás několik centimetrů. Počasí nám vyšlo moc hezké, nepršelo a svítilo nám sluníčko. Jak jsme se měli krásně se podívejte na fotkách.

img_4796.jpg

 

ÚNOR 2014

24.2. Únor je téměř u konce a po zimě a sněhu ani památky. Tak si užíváme krásné jarní počasí a slunečné procházky.

16.2. Dnešní fotky ze cvičení jsou k vidění tady. Není jich mnoho, bylo tmavo, ale přinášíme i nějaká videa, jak to jde pejskům, když procházejí mezi lákavými dobrotami na vodítku i bez vodítka.

9.2. Byli jsme cvičit a měli jsme s sebou i fotografa, takže máme spoustu hezkých fotek. Pejsci byli moc šikovní, poslouchali, běhali pro míček, hráli si. Ferrísek byl dneska dobře naladěn a "vylepšil"  povel lehni, pěkně lehnul na záda Počasí jarní, žádný sníh, ale fotky jsou opravdu únorové.

 

8.2. 2014

Dnes je to rok, co se narodilo naše milované chlupaté sluníčko, náš Ferrísek. Takže všem bráškům a sestřičce z vrhu F Polepské údolí přejeme ke krásným 1. narozeninám  moc, moc zdravíčka a dlouhá léta se svými páníčky. Krásné narozeniny, nádherný život, hodně zdraví a štěstí.

Fotečky z narozeninového dne jsou na rajčeti. Dort a dárečky jsme museli zdokumentovat ještě před tím, než  jsme je předali oslavenci, protože jeho radost a touha po dobrotách byla obrovská:-)

img_3784.jpg

 

3.2. Dnes si připomínáme první smutné výročí odchodu našeho milovaného Jimíčka

Přidány Ferrískovy sněhové fotky. Jak si užívá sníh a jak v něm dovádí se podívejte.

 

img_3565.jpg

 

LEDEN 2014

Fotky a videa z lednových cvičení jsou ve fotoalbu. První cvičení v novém roce bylo bez sněhu, ale o pár týdnů později jsme se sněhu dočkali. Sněhové cvičení je tady.

8.1. Ferrískovi je 11 měsíců, je to kus chlapa, váží 43kg. Ač je leden, užíváme si pěkného teplého počasí, Ferrísek lítá po louce, po poli, pak se s radostí projde potokem, občas se vyválí v blátě.  Každým dnem je rozumější, poslušnější, zkrátka je to naše zlatíčko. Fotky.

 

5.1. Vyrazili jsme na Hanáckou národní výstavu psů do Brna. Pro Ferríska to byla premiéra ve třídě mladých.  Ferrísek poprvé ve třídě mladých a ve věku necelých jedenáct měsíců. Nevedl si vůbec špatně, byl moc šikovný, spolupracoval, že je v hale vůbec neřešil a běhání po modrém koberci se mu líbilo. Od pana Vondrouše dostal moc hezký posudek, známku výborný  a 2.místo. (V2) Máme velkou radost, že premiéra v hale i ve třídě mladých dopadla tak skvěleFotky z výstavy jsou tady.

4.1. I v novém roce poctivě cvičíme. První cvičení v novém roce, sešlo se nás méně, ale i tak jsme si to užili.  Několik fotek, než nám začalo pršet. Fotit se přestalo, ale my cvičili dál:-)