Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2013

5. 11. 2017

PROSINEC 2013

31.12. V poslední den tohoto roku jsme si udělali procházku s Ferrískem a Winky. Fotky a videa jsou tady.

26.12. Dnes jsme již po šesté podnikli výšlap salašnických psů na Blaník. Pro našeho Ferríska byla takováto akce premiérou. Letošní ročník se opravdu vydařil, dorazilo veliké množství pejsků s majiteli. Parkoviště pod rozhlednou praskalo ve všech a my, kteří jsme dorazili na poslední chvíli, jsme se už nevešli. Ještě než jsme udělali skupinové foto na parkovišti, projeli okolo nás koně, kteří většinu pejsků velmi zaujali. Po společné fotce se mohlo vyrazit směrem k rozhledně. Ferrísek šel s velkou radostí, pomáhal do kopce i nejmladšímu členovi naší výpravi-3,5 letému Eričkovi. U rozhledny jsme se zapsali na listinu, přispěli na berňáčky v nouzi, dostali pamětní list a krásnou kokardu  a perníčky. Za všechno velmi děkujeme. Pejsků se sešlo okolo sedmdesáti, proto vyfotit skupinovou fotku u rozhledny byl nesnadný úkol. Moc děkujeme chs Amber Bohemia za vydařenou akci a těšíme se na viděnou o Velikonocích. Fotky

24.12.

 

img_1875.jpg

 

21.12. Dneska jsme se všichni sešli na cvičáku a podnikli jsme krásnou předvánoční procházku. Počasí bylo objednáno naprosto perfektní, máme spoustu krásných fotek, pejskové byli všichni moc hodní, pěkně se vydováděli, všichni jsme se hezky prošli a užili si krásné dopoledne. Pejskové dokonce dostali i dárečky. Ještě jednou moc díky za všechno a těšíme se na setkání v novém roce.

14.12. Dnešní dopoledne strávil Ferrísek s páníkem na rybách. Odpoledne jsme jeli cvičit. Ferrísek byl trochu unavený, ale i tak cvičil s chutí a velmi rád si pohrál se svými psími kamarády. Fotky a videa ze cvičáku jsou tady.

8.12. Dnes Ferrisek slaví deset měsíců. Je to veselý pejsek, rád si hraje, aportuje, má radost ze života. V rámci socializace mi s páníčkem přijel na proti na nádraží, kde se mu velmi líbilo. Všude spousta lidí, nových neznámých pachů, mnoho autobusů. Ze všeho byl nadšený. Jak si Ferrísek užívá svých deset měsíců na světě  je tady.

 

img_0797.jpg

 

1.12. Přidala jsem na rajče fotky ze včerejšího výcviku. Po cvičáku jsme rovnou vyrazili na rozvícení vánočního stromečku a staročeský jarmark, který se konal u nás ve vsi. Téměř tma, všude desítky lidí, hodně dětí, které čeklay na příchod čertů a mikuláše. Vůně svařáku, jehličí a samozřejmě i steaků a klobásek. A co na to všechno říkal Ferrísek? Moc si to užíval, od všech se nechal  pohladit, ale třeba i pořádně pomazlit, obejmout kolem krku, rozdal pár pusinek. Choval se velmi slušně, nikomu nesnědl perníček nebo kus steaku a že bylo příležitostí.  Je to zkrátka velmi společenský pejsek, který mi dělá radost.

LISTOPAD 2013

16.11. Jako každou sobotu jsme vyrazili i dnes cvičit, ale tentokrát jsme měli po nějaké době s sebou i foťák. Cvičení jsme si užili, s pejsky jsme pocvičili  a pak si pejskové pohráli a pořádně se vylítali. Fotečky k prohlédnutí tady. A na videu náš Ferrísek.

8.11.Ferriskovi je 9 měsíců. Je to pořádný méďa, váží téměř 43kilo. Povahově je to mazlík, sluníčko, které se moc rádo mazlí, ale také rád dovádí a občas lítá jako praštěný. Ferrískovo radostné lítání se nám povedlo i zdokumentovat. Nové fotky  a video najdete tady.

 

img_9694.jpg

 

ŘÍJEN 2013

27.10. Tento den jsme byli pozváni na výlov rybníka. Samozřejmě, že bez Ferríska jsme nejeli:-) Na výlov nám počasí přálo, bylo nádherně, svítilo sluníčko, nebe bez mráčku, pohodová atmosféra. Pro Ferríska skvělá socializace, velký kamarád se všemi. Z výlovu jsme vyrazili na výcvik, kde jsme pocvičili poslušnost, Ferrísek se vyblbnul s dalšími pejsky. Ze cvičení jsme se vrátili zpátky k rybníku, kde byl již rozdělaný oheň a opékali jsme buřtíky. Prožili jsme krásný slunečný den, fotky přidáme co nevidět.

img_9380.jpg

 

20.10. Je krásný slunečný podzim, tak jsme se na procházce trochu fotili.

8.10. Ferrískovi je osm měsíců. Váží 42kg, je to velký  a silný kluk. Pomalu se z něj stává puberťák, je veselý, hravý, má rád, když se něco děje. Velmi ho baví cvičení poslušnosti, aportování, má rád psí kamarády, a mazlení. Fotky máme tady.

5.10. Byli jsme opět s Ferrískem cvičit a přinášíme i fotky.

První říjnový týden tráví Ferrísek  na rybách, ale tentokrát je to "pánská jízda", pouze s páníčkem.Fotky jsou tady.

ZÁŘÍ 2013

21.-22. 9. Tak víkend v Zárybničné Lhotě máme za sebou. V sobotu si počasí dělalo, co chtělo. Chvíemi silně pršelo, pak pršelo méně, na okamžik se ukázalo sluníčko, po té opět pršelo, občas i pršet přestalo. Na výstavě jsme prožili celý den. Ferrísek nastoupil ve třídě dorostu, kde bylo přihlášeno šest pejsků, pět nastoupilo. Tuto třídu posuzovala paní Jandová. Ferrísek byl dobře naladěný, hezky ukázal zuby, spolupracoval, pěkně běhal, paní rozhodčí se líbil. Získali jsme známku velmi nadějný. Pak se běhalo o pořadí a my běhali  a běhali. Vyběhali jsme si k našemu velkému překvapení první místo, Ferrísek svou třídu vyhrál. Zkrátka skvělé, VN1 z klubovky, dostali jsme krásný pohár. Svým vítězstvím Ferrísek postoupil do odpoledních závěrečných souteží, kde se utkali vítězové tříd dorostu všech salašnických plemen. Zde se nám zvítězit nepodařilo, ale i tak jsme se neztratili, jsme velmi šťastní a Ferrísek dostal tašku plnou dobrot.

V neděli jsme se vypravili do Zárybničné Lhoty znovu, tentokrát nás čekal svod mladých psů pro pejsky od 6-18ti měsíců. Počasí bylo lepší, nepršelo, chvílemi byla mlha. Vzhledem k věku vrhu F Polepské údolí  7,5 měsíce jsme šli na řadu docela brzy. Sešli se čtyři bráškové Falco, Frederick, Floyd a náš Ferrísek. Přijela se podívat paní chovatelka  a přivezla i mamku Balidku. Po posuzování celého vrhu jsme udělali rodinné foto, vyzvedli si posudek ze svodu  a jelo se k domovu. Dnes Ferrísek na předvádění neměl náladu, ale i tak máme ze svodu moc pěkné hodnocení. Cestou domů už nám usínal v autě, měl toho za oba dny dost, ale na 7,5 měsíční "miminko" to byl krásný výkon. Fotky ze svodu.

img_7946.jpg

 

20.9. Máme před sebou víkend spojený s klubovou výstavou  a svodem mladých v Zárybničné Lhotě. Snad nám bude počasí alespoň trochu přát. Vzhledem ke složení sobotní výpravy budeme bohužel bez fotodokumentace. Proto přinášíme předvýstavní fotky

16.9. O víkendu jsme opět vyrazili s Ferrískem cvičit, ale tentokrát jsme vzali i foťák, aby bylo zdokumentováno, jak nám to jde. Ferrísek byl opravdu šikovný, musím ho pochválit. Dokonce se naučil chodit dlouhým plechovým tunelem, salámek jako motivace zabral hned

8.9. Našemu Ferrískovi je 7 měsíců. Za ten měsíc opět vyrostl, vypadá už jako dospělák, jen pár štěněcích chlupů na hlavě dokazuje, že je to ještě "miminko", tedy přesněji řečeno puberťák. Povahově je to zlatíčko, rád cvičí , hraje si. Fotky jsou zde a aktuální váhu najdete na stránce Jak rostu.

Poslední prázdninový prodloužený víkend jsme vyrazili na výcvikový pobyt na Pecku. Prožili jsme báječné a pohodové dny, Ferrísek se socializoval, trochu jsme i cvičili  a trénovali poslušnost. Ferrísek se seznámil se svou sestřičkou Fábinkou, potkali jsme i nádherného dědečka El Cida z Ochoze, setkali jsme se i s naší paní chovatelkou  a udělali i pár "rodinných fotek". Všem se nám na Pecce líbio  a moc rádi se na Pecku opět vypravíme.

img_7281---kopie.jpg

 

SRPEN 2013

15.8. Podívejte se na fotky Ferríska s kostí, kterou dostal za svou první výstavu. Ze svého dárku byl nadšený

11.8. jsme vyrazili na čtvrtý ročník krajské výstavy v Týně nad Vltavou. Byla to pro Ferríska výstavní premiéra. O tři dny se nám Ferrísek věkově nevešel do třídy štěňátek, takže byl přihlášel do třídy dorostu. Dle výstavního katalogu ve třídě dorostu Ferrísek nebyl sám, měl tam ještě o měsíc staršího pejska. Šli jsme na řadu hned jako první plemeno v kruhu, takže než se Ferrísek rozkoukal, stáli jsme v kruhu před panem rozhodčím. Ferrísek se panu rozhodčímu Hořákovi líbil a získal ocenění velmi nadějný a 1.místo. Máme velkou radost. Za odměnu jsme nakoupili Ferrískovi oblíbené sušené dobroty:-) Na výstavě jsme zůstali až do závěrečných soutěží, takže jsme si vyzkoušeli posuzování venku i v hale. Pro Ferríska to byl den plný nových věcí, lidí, pejsků, pachů, zážitků.  Zlatíčko, byl jsi skvělýFotky z výstavy zde.

img_6466.jpg

 

8.8. Ferrísek má dneska půl roku. Je to pořádný chlapák, zoubky už má téměř vyměněné, štěněcí kožíšek mění za ten dospělácký. Rád se učí novým věcem, poznává nové psí kamarády, nové situace  a stále si hrozně moc rád hraje. Vedou u něj míčky a pískací hračky. Aktuální váha je 37,5kg.

img_7013.jpg

 

img_5998.jpg

 

 

 

 

 

 

 

2.8. Dnes jsme se vrátili z pětidenního pobytu v přírodě, u řeky a plného rybaření. Původní plány, že si budeme s Ferrískem užívat koupání v řece, plavání, nám bohužel nevyšlo. Zažili jsme silný liják, velkou bouřku, dost se ochladilo a foukal vítr. Ve čtvrtek se počasí více než umoudřilo ale teplota vody v řece ke koupání nebyla. Nevadí, plavali jsme na člunu, což Ferríska moc baví, pozorovali jsme trénující kajakáře, výletní lodě, motorové čluny, plavající kačenky. Ferrísek lenošil, hrál si, hlídal nás, pochutnával si na melounu, spal s námi v bivaku, mazlil se. Fotky a videa.

 

ČERVENEC 2013

26.7. Dnes jsme si společně s Ferrískem zajeli pomazlit krásné tříměsíční miminko chodského psa-Baxe (Baxter Eimiporty). Kluci si spolu hráli, dováděli, úžasně se skamarádili.

img_5377.jpg

 

20.7. Ve čtvrtek jsme s Ferrískem vyrazili na návštěvu do Zahrádky, kde žijí Gasty, Nirinka a Riči. Ferrísek byl z nových psích kamarádů nadšený, především si rozuměl s Nirinkou, která je jen o dva měsíce starší. Pejsci se společně prošli, vykoupali v rybníce, pohráli si. Moc děkujeme za milé přijetí a těšíme se brzy na viděnou.   Fotečky z návštěvy.

 

img_5238.jpg

 

 

16.7. Dnes měl Ferrísek návštěvu. Moc děkujeme za velmi milou návštěvu, mazlení  a pochvalu našeho psího miminka. Také díky za dárečky, hlavně za pískací míček, který se líbil tak moc, že si ho Ferrísek vzal "do parády" a už nepíská! Ale míček se mu líbí stále moc  A koho jsme to u nás dnes měli?  chs Amber Bohemia. Díky moc a těšíme se opět na viděnou. Fotečky z návštěvy pořízené návštěvou.

8.7. Ferrískovi je 5 měsíců, je čím dál větší, už má 30 kg. Stále ještě mění zoubky, řezáky má již všechny nové, ale jinak má v tlamičce "trochu prázdno" Snažíme se často chodit k vodě, protože si Ferrísek plavání a blbnutí ve vodě velmi oblíbil, radostně ve vodě lítá a celý mokrý se chce mazlit  a nebo pochovat. Fotky jsou tady.

Koncem června se u nás při oslavách pouti konal i den otevřených dveří v hasičské zbrojnici. Vyrazili jsme s Ferrískem prohlédnout si požární vozy, techniku a hlavně socializovat se mezi spoustou lidí. Ferrísek byl moc šikovný, od všech se nechal hladit a mazlit, nejvíce si užíval, když se na něj "sesypala" kupa dětí a bylo velké mazlení. Že je to pejsek kliďas a pohodář předvedl, když cvičně zazněla hasičská houkačka a s ním to vůbec nepohnulo, žádná negativní reakce. Když jsme ho vysadili na hasičské auto, tvářil se, jako by tam jezdil denně.Fotky

ČERVEN 2013

Přidány fotky Ferriska a jeho kamarádky Winky, jak si spolu hrají.

Tento týden panuje velké vedro, takže jsme s Ferriskem vyrazili k vodě, abychom se trochu zchladili  a taky vyzkoušeli, zda se mu bude plavání líbit. Náš prcek byl nadšený, plaval společně s paničkou, vesele cákal packami a když pak už na břehu téměř oschnul, rozhodl se, že se do vody vrátí sám a začal ve vodě radostně běhat. Je to naše vodomilka

img_4610.jpg

 

8.6. Dnes jsou Ferriskovi 4 měsíce. Zvážili jsme ho a má bezmála 26kg. Roste nám z něj velký psí kluk, už mění zoubky, má dva nové horní řezáky, ale v dolní čelisti vetšina zoubků chybí, je to naše pizizubka bezzubkaDostal novou hračku-míček, o trochu těžší  a bytelnější než tenisák, aby mohl aportovat, což ho nesmírně baví. Aportování si hned vyzkoušel, nový míček se mu moc líbil, dokonce tak, že ho to naše zlobidlo prokouslo Jak nám chlapeček vyrostl se můžete podívat tady.

3.6. Červen nezačal vůbec dobře, již několik dní nepřetržitě prší, takže podnikáme kratší procházky a stejně se vracíme jako vodníci. V republice je nebezpečí záplav a my, ač u žádné řeky nebydlíme, jsme si dnes zažili práci hasičů při odčerpávání vody. Ferrísek se mužů v uniformách a helmách nezalekl, šel se mazlit,jen se mu zprvu nelíbil zvuk čerpadal, které jelo na plné obrátky. Po chvilce si zvykl i na "křičící" čerpadlo a sledoval, jak voda z jámy pomalu mizí. A jak se k nám voda vlastně dostala? Již 14 dní nám v ulici předělávají vodovovní potrubí, takže nám denně krom víkendů několik hodin neteče pitná voda. Před domem máme již od pátku vykopanou téměř 2m hlubokou a skoro 6m širokou jámu, kterou na víkend nikdo nepřikryl, takže jaký div, že za víkend a páteční odpoledne se jáma naplnila po okraj vodou. No nechybělo málo a všechna voda by s epřelila a my měli na dvoře neuvěřitelnou spoušť. Naštěstí se tak nestalo, voda o trochu klesla. Ale pracovníky, kteří nám dělají potrubí bychom dnes vyhlíželi marně. Věděli, že z té jámy je "bazének" plný vody, takže museli nastoupit hasiči, aby vodu odčerpali a zítra se naplno mohli práce na potrubí rozběhnout. Tak jsme všichni zvědaví, zda sinávštěvu hasičů neužijeme i zítra, protože stále prší a nevypadá to, že by chtělo přestat.

KVĚTEN 2013

29.5. Ferrísek má už spoustu kamarádů, se kterými se pravidelně vídá. Včera jsme si udělali procházku do jiné části vsi, kde ještě nebyl a náš malý klouček poznal nové psí kamarády. nejvíce se mu líbil labrador Matěj. K večeru jsme potkali "staré známé" jezevčíka Snupíka  a také rotvajlerku Zuzanku, se kterou se Ferrísek pořádně vyblbnul. Na web přidám stránku našich psích kamarádů, ale nejdříve je musím vyfotit, což nebude tak jednoduché, protože jak si začne Ferrísek s kamarády hrát, já i foťák nestíháme.

20.5 Minulý týden vyrazil Ferrísek na několikadenní výlet na ryby. Vyzkoušel si jízdu na člunu po Vltavě, okouknul, jak vypadají chycené ryby a poznal, že velký labuťák není nejlepším kámošem. Fotky budou zde.

Už nám dorazil Ferrískův rodokmen:-)

Do fotoalba jsem nahrála fotky Ferríska ve 3 měsících.

7.5. Dnes jsme byli s Ferrískem na dalším očkování, takže už je kompletně oočkovaný a další očkování zase až za rok. U paní doktorky se zvážil a ve třech měsících, které oslaví zítra má 17 kg, je to náš velký kluk

Dnes jsme grilovali a musím toho našeho pejsáčka pochválit, jak byl moc šikovný, vše hezky sledoval, žádné masíčko ani klobásky nám neukradl, neloudil. Udělal mi radost. K večeru jsme vyrazili na procházku a potkali jsme jezevčíka Snupíka, se kterým Ferrísek kamarádí a také si společně pohráli a vyblbli se.

 

DUBEN 2013

30.4. Ferrísek měl den plný zážitků. Pohrál si a zaběhal se svým psím kámošem Benem-půlročním štěndem retrívra, cestou k velkému ohni, na kterém hořela čarodějnice a kolem byly děti s lampionky, potkal svou kámošku rotvajlerku Zuzanku, se kterou si taky zařádil. Byl moc šikovný, velkého ohně se vůbec nebál, nevyvedly ho z míry ani kolem křičící a pobíhající děti a ikdyž už byla docela tma, neztratil svou dobrou náladu a ochotně se mazlil se všemi, kdo měli zájem:-)

Ferrísek byl u paní doktorky. Paní doktorka ho prohlédla a také oočkovala, moc se jí líbil, chválila jeho velké tlapy a hlavu:-) Takže v květnu ještě na injekci proti vzteklině a máme všechna potřebná očkování za sebou.

8.4. Ferrísek oslavil 2 měsíce. Už se u nás krásně zabydlel, je to náš zlatý rošťák Pomalu si začíná skvěle rozumět i s našimi kočičáky.

BŘEZEN 2013

Byli jsme se podívat na štěňátka, abychom si vybrali toho "našeho" kluka. Z mých třeh favoritů, které jsem si zamilovala podle fotek vzešel ten vítězný-náš Ferrísek.

ÚNOR 2013

8.2. se narodil vrh F Polepské údolí.

3.2. Navždy nás opustil náš milovaný, nezapomenutelný a první berňáček JIM z Akátové aleje( 12.4.2002-3.2.2013) V srdcích i doma je tolik prázdno, ta bolest se nedá popsat... život bez nového pejska si nedovedeme představit a bez berňáckého kluka už vůbec ne. Snad budeme mít štěstí.